Donosimo program za Dane Ksavera Šandora Gjalskog
Manifestacija se održava od 22. do 27. listopada
Listopad je u Zaboku u znaku tradicionalne kulturne manifestacije Dani K. Š. Gjalskog koji se održava od ponedjeljka 22. listopada do subote 27. listopada. Odvijat će se tako brojna događanja. Tako će se u ponedjeljak 22. listopada u dvorcu Gjalski s početkom u 9 sati održati radionica 'Čitaj i piši' Od Gjalskog do suvremenih pisaca', a u 18 sati će se u Velikoj galeriji se održati otvorenje Dana K. Š. Gjalskog izložbom skulptura Petra Parišića.
Utorak 23. listopad rezerviran je za izložbu slika Carmen Bačura potočić koja se održava u Gradskoj knjižnici s početkom u 13 sati, dok se u OŠ. K. Š. Gjalskog s početkom u 15 sati održava proglašenje pobjednika i dodjela Male nagrade Gjalski. U srijedu 24. listopada će se u Gimnaziji AGM s početkom u 17 sati održati predstavljanje radionice kreativnog pisanja, fotoradionice i Likovne umjetničke grafike. Četvrtak je rezerviran za izložbu Twins – kolekcija tepiha koja se otvara u 12 sati u Regaleriji, dok se u zabočkoj gimnaziji s početkom u 17 sati održava proglašenje pobjednika i dodjela Nagrade Gjalski za učenike srednjih škola.
U petak se obilježava Dan OŠ K. Š. Gjalskog, a i gimnaziji se u 17 sati održava promocija PoZiCe. Sve završava svečanošću dodjele Književne nagrade Ksaver Šandor Gjalski u OŠ. K. Gjalskog. Ime dobitnika nagrade će se saznati na konferenciji za medije koja se održava uz četvrtak 18. listopada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
