Donesen Akcijski plan suzbijanja korupcije u Krapinsko-zagorskoj županiji
Akcijski plan će se uputiti u postupak savjetovanja sa zainteresiranom javnošću, nakon čega će se dostaviti Županijskoj skupštini Krapinsko-zagorske županije na usvajanje
Prva konstituirajuća sjednica Antikorupcijskog povjerenstva Krapinsko-zagorske županije održana je 14. ožujka ove godine. Za predsjednika Antikorupcijskog povjerenstva izabran je vijećnik u Županijskoj skupštini Krapinsko-zagorske županije Stjepan Ranogajec. Na sjednici je Antikorupcijsko povjerenstvo usvojilo Poslovnik o radu te donijelo Etički kodeks Antikorupcijskog povjerenstva kojeg su članovi i članica prihvatili potpisom Izjave o prihvaćanju Etičkog kodeksa.
Ovog je utorka pak održana druga sjednica Antikorupcijskog povjerenstva na kojoj je Povjerenstvo donijelo Akcijski plan suzbijanja korupcije u Krapinsko-zagorskoj županiji za razdoblje od 2018. do 2021. godine koji će se uputiti u postupak savjetovanja sa zainteresiranom javnošću, nakon čega će se dostaviti Županijskoj skupštini Krapinsko-zagorske županije na usvajanje.
Na sjednici je utanačen i plan aktivnosti Povjerenstva tijekom ove godine, uključujući i razmatranje prijava zainteresiranih građana po pitanju uočavanja koruptivnog ponašanja u javnom životu na području Krapinsko-zagorske županije. Sukladno tome, Povjerenstvo je razmatralo zaprimljeni Prigovor o izboru kandidata za voditelja Odsjeka prehrane i ugostiteljstva u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice i pokrenulo postupak rješavanja sukladno svojim nadležnostima.
Kako bi se započelo s adekvatnim postupcima sprečavanja i rješavanja mogućih razarajućih posljedica koruptivnog djelovanja na svim razinama društvenog života, pozivaju se zainteresirani građani s područja Krapinsko-zagorske županije da se u slučaju potrebe za dodatnim informacijama o ovoj problematici, kao i neposrednim prijavama, prigovorima, očitovanjima, mišljenjima, tumačenjima i sl., jave predsjedniku Stjepanu Ranogajcu, na broj 098/813-140; mail: [email protected] i [email protected], ili ostalim članovima i članici Antikorupcijskog povjerenstva (kontakt podaci nalaze se na službenim stranicama Krapinsko-zagorske županije www.kzz.hr).
Prethodni članak
Sljedeći članak
Hit ovog Uskrsa: Tirkizna jaja koja izgledaju kao pravi dragulji - tajna je u 1 namirnici
Povratak zime: Snijeg i drastičan pad temperatura
Koliko jaja se boji za Uskrs: Samo jedan broj donosi sreću, a ovo je najveća pogreška domaćica!
Ulijte čašicu ovoga u lonac: Meso će biti mekano kao maslac, a dinstanje kraće za sat vremena
Financijski bonus za građane: Ako primate neku od ovih novčanih naknada imate pravo na dodatnih 70 eura!
Juventus stiže u Hum na Sutli: Vrhunski nogometni kamp za mlade nogometaše
INA se oglasila o količini goriva: Obznanili hoće li biti nestašice!
Šok u sudnici: Bivšem ministru i nekadašnjem gradonačelniku pozlilo, završio u bolnici!
HEP najavio: Sutra bez struje u desetak zagorskih naselja
DHMZ izdao upozorenje: Stižu mećave, u dijelu zemlje bit će pola metra snijega
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
