Deseci tisuća ljudi u koloni sjećanja. Među njima i župan KZŽ
Deseci tisuća domoljuba iz cijele Hrvatske i dijaspore prolazi u koloni sjećanja ulicama Grada Vukovara kao spomen na 18. studenoga 1991. godine kada je slomljena obrana toga grada u agresiji bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi, piše HRT.
Kolonu sjećanja predvode branitelji Vukovara sa članovima obitelji zatočenih, nestalih, poginulih i umrlih branitelja te pripadnici policije koji su branili Vukovar 1991, a u njoj su i predsjednici Sabora i Vlade Gordan Jandroković i Andrej Plenković te izaslanik predsjednika Republike Orsat Miljenić.
Ispred svih njih ulicama grada prolazi više od 2600 mladih odjevenih u bijele majice na kojima se nalaze imena žrtva agresije na Vukovar.
Tijekom gotovo tromjesečne agresije bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi na Vukovar 1991. godine ubijeno je i poginulo najmanje 2717 hrvatskih branitelja i civila, oko 22.000 Vukovaraca je završilo u višegodišnjem progonstvu, a nekoliko tisuća branitelja i civila prošlo je kroz srpske koncentracijske logore, iz kojih se njih više od 300 nije nikada vratilo.
U Vukovaru je i župan KZŽ Željko Kolar sa suradnicima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jeste li je vidjeli? Nestala je Lara, policija moli pomoć
Nesreća u Zagorju: Autom se zabio u betonske stupove. Dvije osobe teško ozlijeđene
Otac godinama iskorištavao 13-godišnjeg sina za rad. Tjerao ga da vozi traktor
Tužna vijest: Preminuo poznati glumac u 46. godini
Kuharice ovo taje: nema dobre sarme bez ovog jednostavnog trika
Uvjerljivo je najgori horoskopski znak: Ima vrlo težak karakter i zlu narav
U srijedu finalni dan mini nogometne lige „Terme Jezerčica – Gupčev kraj“
Košarkaški Zaboka treći nakon prvog dijela, nastavak otvaraju u gostima kod Zadra
Prava zima dolazi: Pripremite se na debele minuse i snijeg. Evo gdje bi ga moglo biti pola metra
Potpisani ugovori o stipendiranju učenika i studenata u Hrašćini
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
