Delegaciji američkog Veleposlanstva prezentirani strateški projekti u Zagorju
Razmatrali smo mogućnosti gdje možemo blisko surađivati s Američkom ambasadom u Hrvatskoj, odnosno s Amerikom, a prije svega u znanosti i obrazovanju te u zaštiti ljudskih prava, istaknuo je župan Kolar
Krapinsko – zagorsku županiju danas je posjetila delegacija Veleposlanstva SAD – a u Republici Hrvatskoj, koja je posjet započela prijemom u Uredu župana u Krapini.
Kako je istaknula Sarah Groen, prva tajnica za politička i ekonomska pitanja u veleposlanstvu, u sklopu novog programa američkog Veleposlanstva pod nazivom ‘MeetUS’, djelatnici Veleposlanstva SAD – a planiraju posjetiti razna poduzeća te obrazovne i kulturne institucije te se bolje upoznati sa svim dijelovima Hrvatske.
– Imali smo odličan sastanak, očito je da su svi ovdje entuzijastični oko budućnosti ove županije, njezinog gospodarstva, turizma. Planiramo dolaziti često i bolje se upoznati i povezati s Krapinsko – zagorskom županijom – istaknula je Sarah Groen, koja je, zajedno s Thomasom Verhagenom, drugim tajnikom za pitanja sigurnosti u veleposlanstvu, predvodila delegaciju.
Zadovoljstvo posjetom izrazio je i krapinsko – zagorski župan Željko Kolar, koji je istaknuo da je delegaciji prezentirano momentalno stanje na području Krapinsko – zagorske županije, što se tiče gospodarstva, zdravstva, socijalnih usluga i udruga. – Ono što smo posebno prezentirali su strateški projekti Krapinsko – zagorske županije koje provodimo ili koje želimo provoditi u najskorijoj budućnosti, a koji su detektirani i verficirani kroz Strategiju razvoja Krapinsko - zagorske županije i Master plan, s jasnim ciljem i vizijom onoga što želimo napraviti i kuda želimo da ide Krapinsko – zagorska županija. Razmatrali smo mogućnosti gdje možemo blisko surađivati s Američkom ambasadom u Hrvatskoj odnosno s Amerikom, a prije svega u znanosti i obrazovanju, u zaštiti ljudskih prava s posebnim naglaskom za senzibilitet oko holokausta i neprihvatljivost veličanja bilo kakvih fašističkih ideologija bilo gdje u svijetu, pa tako i u Hrvatskoj – istaknuo je župan Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Alkohol, neprilagođena brzina, vožnja u krivom smjeru…. Kaos na zagorskim cestama za vikend
Ubojica iz Drniša skrivao se više od 24 sata: Prvi detalji o uhićenju
Užasan vikend na zagorskim cestama. Policija morala dva vozača uhititi
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Nesreća na prometnoj cesti. Stvaraju se kolone
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
