Advent u Mariji Bistrici: Mons Koren upalio 1. adventsku svijeću
Prije tri godine Turistička zajednica Općine Marija Bistrica pokrenula je manifestaciju Advent u Mariji Bistrici.
Prije tri godine Turistička zajednica Općine Marija Bistrica pokrenula je manifestaciju Advent u Mariji Bistrici. Ovogodišnji, treći po redu Advent u Mariji Bistrici počeo je prošloga vikenda. Glavni je organizator Općina Marija Bistrica, a uz Svetište MBB-e i Turističku zajednicu, tu je i Odbor za turizam i kulturu Općine Marija Bistrica.
Adventski sajam otvoren je u subotu, kada je upriličeno i zajedničko kićenje božićnog bora na glavnom bistričkom trgu. Bogati program počeo je u nedjelju paljenjem prve adventske svijeće na velikom adventskom vijencu.
Svijeću je upalio rektor Svetišta MBB-e mons. Zlatko Koren, a na početku programa uz njega prisutne su pozdravili i načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički, rektor Svetišta MBB-e mons. Zlatko Koren, predsjednica županijske skupštine KZŽ-e Vlasta Hubicki i župan KZŽ-e Željko Kolar.
U kratkom prigodnom programu nastupili su Klapa Bistrica, te Tamburaški komorni sastav i Zbor Glazbene škole Marija Bistrica. U 11 sati misu u bistričkom Svetištu predslavio je vlč. Dražen Radigović, a nakon mise otvorna je izložba “Moji anđeli” autorice Gordane Mahmet-Habazin.
Prve nedjelje program su na središnjem trgu zaključili koncertom Local Jazz Combo i Ženska vokalna grupa KUD-a Laz.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Pobjede zagorskih klubova, Samobor se vratio na vrh
Nova pobjeda za Toplice 2
Vodeća dvojka ne posustaje, Jedinstvo i dalje maksimalno u proljeće
Drugi poraz vodeće Stubice
Gaj deklasirao Dinamo sa šest pogodaka u mreži
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
