70 vozača na 27. Nagradi Stubičkih Toplica
U Stubičkim Toplicama se u nedjelju, 9. svibnja godine održava tradicionalna brdska utrka Zagreb open - 27. Nagrada Stubičkih Toplica. Nagrada Stubičkih Toplica je i ove godine održana pod pokroviteljstvom župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara, koji je startnom zastavicom i dao znak za start prvog natjecateljskog vozila.
„Na području Krapinsko-zagorske županije postoji duga tradicija auto-moto sporta. I ova utrka u Pili i reli u Kumrovcu su uvijek odlično organizirani te mi je zadovoljstvo što Županija i ja osobno kao pokrovitelj možemo doprinijeti jednoj organizaciji na ovako visokom nivou“ – poručio je župan Kolar te podsjetio kako su prije nekoliko tjedana ovim stazama vozili i najbolji svjetski vozači relija. „Utrka WRC-a je pravi spektakl. Najbolji vozači i najbolja vozila na svijetu u našem predivnom Zagorju, to je jednostavno strašna promocija Hrvatske i naše Krapinsko-zagorske županije. Nadam se da su organizatori zadovoljni i da su prepoznali ogroman trud koji smo uložili u samu organizaciju te da će se Svjetsko reli prvenstvo i sljedeće godine voziti po ovim našim stazama“ – istaknuo je župan Kolar.
27. Nagradu Stubičkih Toplica organizira Autoklub Ina Delta, čiji je predsjednik Mato Šebalj istaknuo kako je upravo ova utrka prva u godini koja se boduje za Prvenstvo Hrvatske. „Imali smo 77 prijavljenih vozača, od kojih 12 za prvenstvo povijesnih vozila. Na startu ih je 70, natječu se u dvije kategorije, takozvani turistički automobili koji imaju školjk te formule ili vozila s otvorenim karoserijama“ – kazao je predsjednik AK Ina Delta Mato Šebalj.
„Ovo nije lako vrijeme za odražavanje natjecanja, no prevagnula je upornost naših organizatora Autokluba Ina Delta te podrška lokalne i regionalne zajednice bez čega organizatori jednostavno ne mogu“ – poručio je predsjednik Hrvatskog auto i karting saveza Davorin Štetner.
Okupljenima su se prije samog početka utrke obratili i načelnik Općine Stubičke Toplice i predsjednik Organizacijskog odbora Josip Beljak te u ime obnašateljice dužnosti Gradonačelnika Grada Zagreba pročelnik gradskog ureda za sport i mlade Milan Pavelić. Start utrke je pratila i prva predsjednica Autokluba Ina Delta 93-godišnja Anka Špiljak.
U sklopu ceremonije otvaranja utrke svi natjecatelji i službe sigurnosti su na svojim vozilima uključili sirena kao posljednji pozdrav Berislavu Čegelju – višestrukom direktoru ovog natjecanja te dugogodišnjem tajniku i predsjedniku Autokluba Ina Delta, koji je preminuo prošle godine. Minuta šutnja je održana za sve preminule organizatore i dionike ove utrke, među kojima i za Berislava Čegelja, inicijatora organizacije i prvog direktora Slobodana Pavlovića, dugogodišnjeg suorganizatora načelnika Stubičkih Toplica Vladimira Bosnara te dugogodišnjeg gradonačelnika Grada Zagreba.
Rezultate utrke možete pratiti OVDJE.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policija objavila ozbiljno upozorenje stanovnicima Zagorja
Strašna nesreća u Zagorju: Dvoje teško ozlijeđenih odvezeno u OB Zabok
Nova akcija USKOK-a: Uhićen legendarni hrvatski nogometaš
Tijesto za štrudlu vam uvijek ispadne pretanko i suho? Rješenje je jednostavnije nego što mislite
Strava u našem kraju: Pronađeno tijelo muškarca, oglasila se policija!
Vatrena buktinja na sjeveru Hrvatske: Požar zahvatio halu, velika vatrogasna intervencija u tijeku!
Novac će im se lijepiti za prste: Ova 3 znaka od 20. srpnja konačno pune novčanike i više se ne brinu o dugovima
Teška prometna nesreća: Sudarila se dva automobila, dvije osobe ozlijeđene – vatrogasci izvlačili ljude iz vozila
UPALJENI GENERATORI: Evo gdje tuča najviše prijeti
Veliki udar: Najveći trgovački lanac u Hrvatskoj ostao bez 1000 zaposlenih
Neka vrućina radi za vas: Ovoga ljeta visoke temperature u Hrvatskoj donose i visoke popuste, saznajte kako!
Vidite li ovog kukca u dvorištu? Nemojte ga tjerati, učinit će vam veliku uslugu
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
