Tomo Valjak – skijaški prvak Hrvatske

Zlatarski skijaš i osnovac, Tomo Valjak, i ove sezone niže skijaške uspjehe

Zlatarski skijaš i osnovac, Tomo Valjak, i ove sezone niže skijaške uspjehe. Na Prvenstvu Zagreba, održanom na Sljemenu u organizaciji Skijaškog kluba Končar, u kategoriji stariji kadeti ,pobijedio u slalomu i veleslalomu. Nedavno je sudjelovao i na petoj međunarodnoj utrci FIS Childern tradicionalnog Pokala Loka u Sloveniji i u veleslalomu osvojio 13. mjesto, u konkurenciji 70 skijaša iz cijeloga svijeta. Od slaloma je odustao. Iza njega je i uspješno ovosezonsko natjecanje u Slovačkoj. Na Zagreb Childern Fisu19. veljače osvojio je drugo mjesto u veleslalomu, a dan ranije deveto u slalomu. Sudjelovalo je 65 natjecatelja iz 25 država. Kako je zbog pandemije korona virusom skijaška sezona ranije završena, u kategoriji stariji kadeti Tomo Valjak, čaln SKI kluba Zagreb, na prvome je mjestu, dakle skijaški prvak Hrvatske u svojoj kategoriji