Nezaboravni ljetni praznici: U ponedjeljak počinje Ljetni dječji kamp zlatarskih mališana
U ponedjeljak počinje drugi Ljetni dječji kamp zlatarskih mališana
U ponedjeljak, 29.lipnja, počinje šestodnevni dječji kamp u organizaciji zlatarskoga Društva Naša djeca. Agilna predsjednica DND-a, Anita Habazin, kaže da je prijavljeno 21 dijete, ali tražilo se i „mjesto više“.
-Ponosni smo što je kamp u tako kratkom vremenu postao prepoznat kao kvalitetan program koji djeci pruža nezaboravne ljetne praznike. Na prošlogodišnjemu prvom kampu mali kampisti osmislili su i nacrtali logo kampa koji je postao njegov zaštitni znak te će pratiti kamp i ove godine, kao simbol zajedništva, prijateljstva i dječje kreativnosti – kaže Anita Habazin, idejna začetnica i autorica programa ljetnoga kampa. Kaže kako je zajedničkim trudom stvoren program koji djeci pruža spoj edukacije, igre, sporta, boravka u prirodi i razvoja životnih vještina.
Kamp traje do 4. srpnja. Svaki dan počinje u osam i završava u 14 sati. Predzadnji dan kampa je posebice zanimljiv, jer djeca imaju „prespavanac“ na Majeru, u suradnji s HPD „Oštrc“. Taj će se dan malim kampistima na obroncima Ivanščice pridružiti još djece i roditelja. Ako ima još zainteresiranih, mogu se javiti predsjednici DND-a na broj mobitela 098 9637652.
Prvi dan kampa započet će Actibound radionicom "Upoznajmo svoj grad", nakon kojeg će djeca sudjelovati u aktivnostima kretanja, zabave te zanimljivim pokusima i istraživanjima. Drugog dana kampisti će kroz iskustveno učenje razvijati pamćenje, logičko razmišljanje i upoznavali različite dijelove svijeta, a dan će završiti društvenim igrama i timskim izazovima. Treći dan posvećen je robotici te radionici "Od zrna do stola", vrtlarstvu i sadnji, kroz koje će djeca učiti o tehnologiji, zdravoj prehrani i važnosti očuvanja prirode.
Ritam s konjem
Četvrti dan kampisti odlaze u Andraševec na program "Ritam s konjem", gdje će upoznati rad udruge, učiti kako se brinuti o konjima i njihovim potrebama te kroz druženje sa životinjama razvijati odgovornost, samopouzdanje i empatiju.
Posebno uzbuđenje donosi peti dan – planinarski izlet na Majer. Djeca će planinariti, sudjelovati u sportskim i timskim aktivnostima u prirodi, a večer završiti logorskim programom i onim što svi s nestrpljenjem očekuju - kampiranjem i noćenjem u šatorima. To je trenutak kojemu se mali sudionici najviše vesele i koji stvara najljepše uspomene i prijateljstva. Program Ljetnog kampa financijski podržavaju Krapinsko-zagorska županija i Grad Zlatar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kupnja mobitela i televizora više neće biti ista: Trgovci će uskoro morati provjeriti svakog građanina
Vatrena buktinja u našem kraju: Gori skladište poznate tvrtke - 'Čuju se detonacije'
Zapalila se vikend kuća u Zagorju: Šteta je oko 50.000 eura
Prezle su prošlost: Vrhunski kuhari za pohanje koriste 1 sastojak za još hrskaviju koricu
Trgovački lanac poslao važnu obavijest svojim kupcima: 'Molimo vas da ih ne šaljete'
Vukmanić o otvaranju biološkog bazena: 'To zahtijeva ozbiljnu organizaciju, angažman ljudi i značajna financijska sredstva'
Matija iz Krapine nakon požara kod Omiša nudi svoja vozila i vozače bez naknade: 'Moja gesta je ništa za ono što se događa ondje'
Bukti novi veliki požar: Izgorjela crkva, kanaderi preusmjereni, vatra se približila kućama
U Zagorju rođeno 26 beba, među njima i blizanci - donosimo popis rodilja
Užas u našem kraju: U eksploziji ozlijeđen radnik
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
