Otvorena posljednja ovogodišnja izložba u zlatarskoj Galeriji
Zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek u petak je u Galeriji izvorne umjetnosti otvorila posljednju ovogodišnju likovnu izložbu u organizaciji Galerije. S petnaest akrila na platnu predstavila se zagrebačka slikarica Snježana Filipčić. Nakon što je završila Školu primijenjene umjetnosti ,rođena Sinjanka studirala je i diplomirala na zagrebačkom Tekstilno-tehnološkom fakultetu. Likovno se obrazovala kod arhitekte i slikara Darka Grubera i na Agorinoj Slikarskoj akademiji u klasi akademskog slikara Dine Trtovca. Predsjednica je likovne udruge, Hrvatsko likovno društvo u Zagrebu. Omiljena joj je tehnika akvarel.
-U Zlataru predstavlja se publici novim likovnim izričajem, možda jedinstvenim na hrvatskoj umjetničkoj sceni. Izlaže petnaestak radova nastalih inovativnom tehnikom izlijevanja akrilnih boja na platno, što nas svojom blistavom kolorističkom igrom transportiraju čas u svijet mašte, čas mitologije, a čas u čaroban svijet flore i faune – naglasila je povjesničarka umjetnosti Saša Brkić Kristensen predstavljajući autoričino stvaralaštvo. Izložba je otvorena do 15. prosinca.
Kad su u pitanju kulturni događaji u Zlataru, sudjelovanje vokalne skupine DORA, uz gitarističku pratnju Borisa Brežnjaka, se podrazumijeva. Tako su svojim efektnim nastupom u Galeriji pridonijele ugođaju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
