Odlični rezultati Zlatarbistričkih, Mačanskih i Zlatarskih mažoretkinja

U zagrebačkom Domu sportova održano je XVI. MWF Europsko prvenstvo mažoretkinja, sudjelovale i naše predstavnice

U zagrebačkom Domu sportova održano je XVI. MWF Europsko prvenstvo mažoretkinja, na kojem je izvedeno oko 700 koreografija, a na samom natjecanju sudjelovalo je preko 3000 mažoretkinja.

Zlatarbistričke mažoretkinje sudjelovale su s 33 članice svih dobih uzrasta, sa 17 koreografija te ostvarile do sad najbolje rezultate. U kategorijama duo pom-pon kadeti, mini mix kadeti i defile pom-pon kadeti osvojile su brončanu medalju i titulu europskih II. viceprvakinja. Uz to, u kategorijama solo štap kadeti (Lana Dlesk), defile pom-pon seniori i velika formacija mix juniori osvojile su četvrta mjesta; peta mjesta juniorke mini pom-pon s koreografijom i kadeti s duom štap, a šesto mjesto u konkurenciji 22 tima osvojila je Lana Dlesk sa solom pom-pon u kadetskom uzrastu. I u ostalim kategorijama Zlatarbistričke mažoretkinje ostvarile su sjajne rezultate, većinom najbolje od hrvatskih timova, čime su trenerice Mirela Horvatić i Laura Čehulić izuzetno zadovoljne.

Na Europskom prvenstvu bile su i Mačanske mažoretkinje Alina i osvojile 2. mjesto u kategoriji duo mace seniori (Matea Jambreković i Sabina Novosel), 3. mjesto u kategoriji solo mace seniori (Sabina Novosel), što su za njih ujedno i prve medalje iz kategorija solo i duo s europskog prvenstva. Osvojile su i 5. mjesto kadeti classic pom-pon i 6. mjesto seniori solo twirling (Sabina Novosel).

Zlatarskim mažoretkinjama je ovo bilo prvo Europsko prvenstvo te su u kategoriji defile classic štap zauzele 7. mjesto.