'Obitelj, srce i dom pružaju nam naši udomitelji'
Na području CZSS Zlatar Bistrica ima ukupno 27 udomiteljskih obitelji, 20 za odrasle osobe te 7 za djecu, od kojih su 4 srodničke udomiteljske obitelji
Povodom Međunarodnog dana obitelji Centar za socijalnu skrb Zlatar Bistrica organizirao je u Belcu susret udomiteljskih obitelji s područja nadležnosti Centra. Na području CZSS Zlatar Bistrica ima ukupno 27 udomiteljskih obitelji, 20 za odrasle osobe te 7 za djecu, od kojih su 4 srodničke udomiteljske obitelji. Obilježavanje dana obitelji popraćeno je uz igru, pjesmu, zajedništvo. - Obitelj, srce, dom pružaju nam i naši udomitelji.
Udomiteljstvo je oblik skrbi izvan vlastite obitelji kojim se djetetu ili odrasloj osobi u obiteljskom okruženju pruža briga primjerena njenoj dobi i potrebama. Svrha udomiteljstva je omogućiti djetetu odrastanje u zamjenskoj obitelji, a drugim osobama primjereno zbrinjavanje, dom i naravno obitelj koju nisu imali ili su živjeli u uvjetima koji nisu bili adekvatni za život – kaže Marija Kurtanjek, ravnateljica Centra. I ove je godine suradnja Centra i lokalne zajednice odlična.
Dobrim domaćinima susreta pokazali su se učenici Osnovne škole Belec koji su dali svoj doprinos edukaciji s pjesmom i recitacijama, župni zbor Marije Snježne iz Belca sa župnikom Milanom Pušecom, Belečke mažoretkinje, KPD Zlatarjevo iz Zlatar te Gradsko društvo Crvenog križa Zlatar. Povodom međunarodnog dana obitelji na susretima udomitelja pridružili su se u predstavnici Krapinsko zagorske županije, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade Martina Gregurović Šanjug, zamjenik gradonačelnice grada Zlatara Stanko Majdak, načelnica Općine Lobor Ljubica Jembrih te načelnik općine Mihovljan Zlatko Bartolić, predstavnici Udruge Sveta Ana, Udruge Kućna pomoć te patronažne sestre.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
HDZ se oglasio o ilegalnom otpadu u Zagorju: 'Za eko-bombu dozvole je izdala KZŽ'
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
[FOTO] Duž pruge planulo nekoliko požara; Uzrok je iskrenje vlaka?
Oteo oružje zaštitaru pa pobjegao: Policija ga pronašla mrtvog u vozilu
Mnogima omiljeni proizvod povlači se iz trgovina: Pronađena opasna bakterija
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
