Javne tribine na temu održivog gospodarenja otpadom u Zlataru, Zlatar Bistrici, Maču i Mariji Bistrici
Na području Grada Zlatara te Općine Mače, Općine Zlatar Bistrica i Općine Marija Bistrica u naredna dva tjedna održati će se javne tribine na temu održivog gospodarenja otpadom
Na području Grada Zlatara te Općine Mače, Općine Zlatar Bistrica i Općine Marija Bistrica u naredna dva tjedna održati će se javne tribine na temu održivog gospodarenja otpadom.
Termini tribina:
GRAD ZLATAR: 18. studenoga 2019. i 25. studenoga 2019. u 17:00 sati – DVD Zlatar,
OPĆINA ZLATAR BISTRICA: 19. studenoga 2019. u 17:00 sati – Društveni dom Veleškovec i 26. studenoga 2019. u 17:00 sati – Dom kulture Zlatar Bistrica,
OPĆINA MAČE: 20. studenoga 2019. i 26. studenoga 2019. u 17:00 sati – Dom kulture,
OPĆINA MARIJA BISTRICA: 21. studenoga 2019. u 12:15 sati i 28. studenoga 2019. u 19:00 sati – Dom kulture Marija Bistrica
Javne tribine su dio projekta Zelen bregi (KK.06.3.1.07.0019) koji je sufinanciran od strane Europske unije iz Kohezijskog fonda kroz Operativni programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020. Ukupna vrijednost projekta i prihvatljivih troškova iznosi 645.817,36. HRK. Iz Kohezijskog fonda odobreno je sufinanciranje projekta od 77,42% ili 500.000,00 HRK. Ostatak od 22,58% osigurano je kroz Proračun Grada Zlatara kao nositelja projekta, te Općine Mače, Općine Zlatar Bistrica i Općine Marija Bistrica kao sunositelja projekta.
Cilj projekta je izgraditi svijest građana sa područja Grada Zlatara i Općina Mače, Marije Bistrice i Zlatar Bistrice o važnosti odgovornog postupanja s komunalnim otpadom, s posebnim naglaskom na sprječavanje nastanka otpada, pravilno odvajanje otpada u kućanstvima, kućno kompostiranje i ponovnu uporabu predmeta, čime će se smanjiti količina otpada odloženog na odlagalište.
Javne tribine za građane izvesti će su predstavnici poduzeća Hauska i partner d.o.o. i stručni predavači gđa. Andreja Pavlović i gosp. Dino Perović, a prisustvovati će i predstavnici komunalnih poduzeća.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju! Vlak usmrtio osobu
TUŽNA VIJEST: Umrla je legendarna urednica i novinarka
TEŠKA NESREĆA: Tri osobe ozlijeđene, djevojka (15) životno ugrožena
Najzdravije domaće jelo: Svaki dan ga jedite i bit ćete kao novi – čak i liječnici preporučuju
FOTO i VIDEO: Viktorija proslavila 100. rođendan u Domu Bidružica: 'Ona je naša stijena'
Efikasnija organizacija: Od sada, Grad Zlatar će imati dva odjela
Hrvatska pošta sutra uvodi veliku novost - oglasili su se priopćenjem
Dora razbila Gogi nos i sad mora platiti 28 eura troškova liječenja nosa
Zagorec nazvao policiju: 'Imam Zolju - ručni bacač raketa M80'. Policija odmah reagirala
Pavica i Ivan Boronjek proslavili su dijamantni pir. Nije uvijek bilo lako
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
