HORSE CITY TRAIL: Zabava i rekreacija za odrasle i djecu, uz bogate nagrade najboljima
U nedjelju, 31. kolovoza, održat će se Horse city trail. Organizacija utrke je preko Sportskog društva Mala Erpenja, a svake se godine događaj nadopunjuje novim aktivnostima.
Ove godine u ponudi su dvije utrke koje se boduju za Zagorsku trkačku ligu. Novina u trail programu su utrke za djecu koju organizira Društvo naše djece Konjščina te nagrađuje svako dijete diplomom za sudjelovanje.
Djeca u dobi do 4 godine trčat će 300 m, a djecu u dobi od 5 do 7 godina trčat će 500 m. Prva tri mjesta bogato se nagrađuju, a nagrade će sadržavati medalje i paketiće lokalnih sponzora.
-Uz utrku pobrinut ćemo se da djeca ugodno provedu vrijeme u prirodi uz natjecateljske igre, face painting, vodene igre, društvene igre, likovnu radionicu, bojanje tradicijskih igračaka i edukaciju streličarstva koju će voditi „ Crna kraljica“. Cijeli program bit će popračen glazbom DJ-a KaluG. Zagrijavanje za utrku vodit će Ivan Kozina koji je i prošle godine napravio odličan uvod utrke – kažu organizatori.
Prva trail utrka „ Kratka“ namjenjena je za odrasle i djecu u pratnji roditelja, a dugačka je 6 km. Dionica utrke trči se kroz šumu, a ostatak po asfaltu. Staza je kružna i označena crveno bijeli vrpcama.
Druga trail utrka „ Duga“ namijenjena je djeci starijoj od 14 godina i odraslima te je dugačka 12 km. Dionica utrke većim dijelim trči se kroz šumu, a ostatak po asfaltu. Staza je kružna i označena je crveno bijelim vrpcama. Kao i prošle godine, očekuje se oko 150 trkača. Utrke se boduju za Zagorsku trkačku ligu, a sve ovo ne bi se moglo realizirati bez Općine Konjščine, Sportskog društva Mala Erpenja i Turističke zajednice Zlatni istok Zagorja.
Za najbolje su osigurane nagrade, a prvo mjesto muškarci donosi medalju, „AquaDent“ poklon bon za čiščenje pjeskarenje i ortopan zuba , poklon bon“ Lumbus“ za fizikalni pregled i tretman manualne terapije, „Muscle Hustle GYM“ šestomjesečna članarina, ručak u restoranu „Savanna“,“ Beeven“ kozmetika , „Salvus“ dodatci prehrani, „Optika Ana“ proizvode, a za žensku kategoriju prvo mjesto donosi donosi medalju, „AquaDent“ poklon bon za čiščenje pjeskarenje i ortopan zuba poklon bon „ D haiR“ u vrijednosti od 100 e, „Muscle Hustle GYM“ šestomjesečna članarina, ručak u restoranu „Savanna“, „Beeven“ kozmetika, „Salvus“ dodatci prehrani i „Optika Ana“ proizvode.
Drugo mjesto donosi medalju, poklon bon „Dechatlon“, ručak u „Savanni“, „Beeven“ kozmetika , „Salvus“ dodatci prehrani i „Optika Ana“ proizvode.
Treće mjesto donosi medalju, poklon bon „ Lumbus“, „Beeven“ kozmetika , „Salvus“ dodatci prehrani i „Optika Ana „ proizvodi.
-Kao organizator moram reći da su udruge najvažnije jer jedni drugima pomažemo i njegujemo jedan uzajamni odnos pomoći i zajedništva što se najviše osjeti u organizacijama događaja. Mjesni odbor Kosovečko je pravi primjer toga kao i Vatrogasna zajednica Konjščina, Izviđači Konjščina, Lovačko društvo „ Fazan“ i Društvo naše djece Konjščina.
Vjerujem da će ove godine događaj biti posjećen kao i prošlih godina i nadam se da će ovaj događaj potaknuti sudionike na svakodnevnu rekreaciju čemu i služi ovaj sportski događaj, a ljubav prema sportu razvija se od malih nogu pa zato najviše volim dječje utrke i uključivanje djece u evente. Najviše me veseli što kao predsjednica Zagorske trkačke lige mogu ugostiti trkače u svoju Općinu Konjščinu i pokazati im naše zajedništvo i ljepotu Konjščine – kaže u ime organizatora Patricija Božić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
