Usvojen proračun Općine Zlatar Bistrica za 2023. godinu
Fokus je na poboljšanju infrastrukture
Na 13. sjednici Općinskog vijeća Općine Zlatar Bistrica usvojen je Proračun za 2023. godinu sa Projekcijama za 2024. i 2025. godinu. Usvojeni Proračun iznosi 2.653.726,15 € (19.994.500,00 kn), te je za 24,45 % veći u odnosi na 2022. godinu. Proračunski rashodi su planirani prema predviđenim prihodima te je proračun uravnotežen. U proračun Općine uključen je Financijski plan proračunskog korisnika Dječjeg vrtića „Zlatni dani“ Zlatar Bistrica u iznosu od 406.264,52 € (3,061.000,00 kn).
Kao i prošle godine, dana je mogućnost svim građankama i građanima da sudjeluju u kreiranju proračuna putem javnog savjetovanja. Za provedbu proračuna planirane su prijave na javne natječaje za dodjelu sredstava koji će biti raspisivani tijekom 2023. godine. Ovogodišnji proračun ima fokus na poboljšanju infrastrukture, a obuhvaća izradu projektne dokumentacije za energetsku obnovu starog dijela vrtića, izgradnju sportsko-rekreacijskih terena ispod školske sportske dvorane, planira se sanacija društvenih domova, asfaltiranje nerazvrstanih cesta, uređenje autobusnih stajališta i provedbu projekata za povećanje sigurnosti u prometu, formiranje biciklističkih ruta, uređenje javnih površina, poticaji za rješavanje stambenog pitanja mladim obiteljima, otkup zemljišta za realizaciju projekta „Dvorišča zagorskog purana“, sredstva za rad civilnog društva, osnivanje savjeta mladih i osiguranje sredstava za najosjetljivije skupine kroz socijalne programe.
Planirana su sredstva za razne programe koje će Općina i dalje nastaviti provoditi, kao što su jednokratne pomoći za novorođenu djecu, škola plivanja i nastava engleskog jezika u Osnovnoj školi, logopedski kabinet, prijevoz učenika osnovne i srednje škole, nabava udžbenika za osnovnu i srednju školu, financiranje prehrane u osnovnoj školi, stipendije, te sufinanciranje boravka djece u Dječjem vrtiću „Zlatni dani“ Zlatar Bistrica. Općina će i nadalje više poticati i davati podršku poljoprivrednicima, OPG-ovima i gospodarstvenicima u vidu subvencija i organizacija aktivnosti s ciljem promicanja i unapređenja gospodarstva.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tomašević izvan sebe, drhti mu glas od šoka: 'HDZ laže, ovo je nezapamćeno nasilje'
Eksplozija u tvornici: ozlijeđeno petero ljudi, prevezeni u Opću bolnicu
Milanović se oglasio oko Vladine intervencije: 'Ovo je nezakonit i piratski akt'
PROMETNA NESREĆA: Jedna osoba poginula
Hajdaš Dončić: E, Andrej, taj film nećeš gledati
Ovi horoskopski znakovi stvaraju najviše drame na poslu
Dani poslova 2026. u Krapini: Poslodavci, prilike za zapošljavanje i obrazovanje na jednom mjestu
Nacionalna kampanja „15 po 15 – Rođeni za čitanje“
Sudbinske promjene za 3 znaka: Zvijezde im u veljači šalju ogroman uspjeh i bogatstvo
Velika promjena u hrvatskom zdravstvu: Posebno će pomoći jednoj skupini građana
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
