Prijavite se na natjecanje za najboljeg zagorskog orača ili oračicu
Naravno, uz uvjet da imate traktor i plug te da znate orati. Takmičenje će se održati 17. srpnja u Zlatar Bistrici
Krapinsko-zagorska županija, Udruga natjecatelja u oranju Krapinsko-zagorske županije i Savjetodavna služba, organiziraju 14. natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije koje će se održati 16. srpnja u Zlatar Bistrici.
Pozivaju se svi zainteresirani orači i oračice da svoju popunjenu prijavu dostave do 27. lipnja u Upravni odjel za gospodarstvo, poljoprivredu, promet, komunalnu infrastrukturu i EU fondove, Magistratska 1, Krapina ili na e-mail: [email protected] Za sve detaljnije informacije obratite se na telefon 049/329-086.
Natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije tradicionalno već dugi niz godina daje najbolje državne i svjetske natjecatelje. Natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije tradicionalno već dugi niz godina daje najbolje državne i svjetske natjecatelje.
Zagorska poljodjelska tradicija, rad i marljivost, te nadasve vještina i spretnost, razlozi su zbog kojih upravo Zagorci iz godine u godinu imaju priliku svoje sposobnosti u oranju odmjeriti s najboljim oračima svijeta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
Hit kolač za 5 minuta: Samo 3 sastojka, a okus je kao iz najskuplje slastičarnice
[FOTOGALERIJA] U Svetom Križu Začretju svečano otvoren ‘Prvi glas Zagorja’
Brutalan napad: Dvadesetogodišnjaka premlatila trojica muškaraca
U tijeku je potraga: Nestala je Sanja (48)
Zabočka delegacija na tradicionalnoj Pekmezijadi u Dugoj Međi
U nesreći na A3 jutros poginuo mladi nogometaš (20): ‘Slomilo nam je srca’
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
