ŽUPANIJSKO NATJECANJE: Srednjoškolci izvrsni u poznavanju njemačkog jezika
Na natjecanju je sudjelovalo 26 učenika koji su se natjecali u dvije kategorije
Na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika za učenike srednjih škola Krapinsko-zagorske županije, održanom 27. veljače Srednjoj školi Zabok, sudjelovalo je 26 učenika koji su se natjecali u dvije kategorije.
U Kategoriji I (učenici 2. razreda srednjih škola) prvo mjesto zauzela je Maja Gorup iz Srednje škole Krapina (mentorica Helena Kajba), drugo mjesto Patrik Šćuric iz Srednje škole Krapina (mentorica Jasminka Pernjek), a treće mjesto zauzeo je Andrija Krklec, također iz Srednje škole Krapina (mentorica učenika je Slavica Hršak).
Učenici iz Krapine pokazali su izvrsno poznavanje njemačkog jezika, zauzevši prvih pet mjesta u Kategoriji I.
U Kategoriji II, lista A (učenici 3. razreda srednjih škola) prvo mjesto zauzeo je Marijan Šipura iz Srednje škole Zabok (mentorica Ljubica Savić), drugo mjesto Emilio Ptičar iz Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Zaboka (mentorica učenika je Mihaela Cerovečki Benković), a treće mjesto zauzeo je Vjekoslav Halužan iz Srednje škole Krapina (mentorica Darinka Došen).
Na ovogodišnjem županijskom natjecanju iz njemačkog jezika sudjelovali su učenici Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Zaboka, Srednje škole Bedekovčina, Srednje škole Krapina, Srednje škole Pregrada, Srednje škole Zabok i Srednje škole Zlatar.
Svi učenici pokazali su zavidno poznavanje njemačkog jezika, a 11 učenika riješilo je više od 70% testa koji je bio vrlo zahtjevan, te su predloženi za državno natjecanje.
Učenici ugostiteljske struke škole domaćina, Srednje škole Zabok, pripremili su pod mentorstvom svojih nastavnika ugostiteljske grupe predmeta prigodan domjenak za natjecatelje i njihove mentore.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Dostavljač dizao desnicu, vrijeđao i prijetio prosvjednicima na skupu molitelja u Zagrebu: 'J**at ćemo vam mamu'
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
[FOTO I VIDEO] Više stotina Zagoraca danas hodočastilo na Trsat uz limenu glazbu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
