Zabok uložio 600 000 kuna u informatizaciju uprave
Pod motom "Ured bez papira", Grad Zabok u prošlom je razdoblju opremio urede sa 13 suvremenih umreženih računala. Time j
Pod motom "Ured bez papira", Grad Zabok u prošlom je razdoblju opremio urede sa 13 suvremenih umreženih računala. Time je djelatnicima pojednostavio poslovanje, ali i najavio dalji iskorak, a to je lakši pristup do informacija svim građanima.
U opremu, računala i licence Grad je uložio 600.000 kuna. Uza Zabok samo Rijeka u zemlji ima sličan sustav, ali ne toliko razvijen.
- Želja nam je biti ne samo među najboljima u zemlji, nego se i približiti europskim standardima. Cilj nam je od prvog dana da svaki ured ima minimalno jedno računalo i da ona pridonesu efikasnijem radu uprave.
Stoga provodimo i edukaciju zaposlenih, uz obvezno učenje engleskog jezika, čega su oslobođeni samo djelatnici pred mirovinom. Nakon što smo postigli potpunu unutarnju informacijsku povezanost i omogućili da umjesto papira upravom kolaju informacije, sljedeći je korak otvaranje informacija građanima.
Oni bi s interneta mogli vidjeti, primjerice, odluke koje donose gradska tijela ili stanje na svom računu obveza za komunalnu naknadu i drugo - rekao je na jučerašnjem predstavljanju programa "Ured bez papira" zabočki gradonačelnik Ivan Hanžek.
Problem je, objasnili su gradonačelnik i gradski pročelnik Janko Petrićek, u tomu što državna uprava kaska u informatizaciji te u neodgovarajućoj zakonskoj regulativi. Primjenjuje se ona iz doba kad nije bilo računala pa nisu riješena brojna pitanja, poput zaštite podataka, elektronskog potpisa i drugog.
Prethodni članak
Amerikanac koji je kupio kuću u Zagorju moli za pomoć: 'Život je pun iznenađenja'
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Mijenja se B kategorija vozačke: neki će morati na dodatnu obuku ili polagati ispit
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Umro čovjek koji je dvaput pokušao postati predsjednik Hrvatske
Žene u zdravstvu - tema okruglog stola koji je pokazao koliko sustav počiva na njima
U Zagorju sutra bez struje nekoliko mjesta i jedan grad
Milički: ''Groblje je razglednica mjesta u koje ulazite, odraz nas koji živimo u njemu''
Dva zagorska derbija
STRAŠNO DOBRA ZABAVA: Pripremite kostime i dođite na najotkačeniji Halloween party u Zagorju!
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
