Zabok nakon produžetka do svoje prve ovosezonske pobjede u HT Premijer ligi

Teško, ali zasluženo, Zabok je stigao do svoje prve ovosezonske pobjede u HT Premijer ligi. U 5. kolu Zabočani su u Gradskoj sportskoj dvorani nakon produžetka savladali Bosco rezultatom 94:87. Bila je to i više nego uzbudljiva utakmica u kojoj je Zabok na kraju imao više prisebnosti, a pobjedu su mu donijeli velika borbenost napadački skokovi u produžetku.

Počelo je odlično za Zabok, prvo je u seriju koševa ušao Perović, na njega se prvo nadovezao Črnjevića, a potom i Garrett koji u 8. minuti pogađa tricu za +12 Zaboka (24:12). Redove gostiju serijom koševa probudio je Krapić koji je u seriju od 9:0 ugradio sedam koševa, pa je na ulasku u zadnju minutu na semaforu stajalo 24:21, da bi Črnjević pogodio tešku tricu za +6 Zaboka nakon prvih deset minuta igre (27:21).

Novom tricom Garretta Zabok na ulasku u drugu četvrtinu ima +9 (30:21). Kod gostiju se tada budi Krajinović koji u 17. minuti vraća stvari na početak (37:37). Zabok ipak na poluvrijeme odlazi s minimalnim vodstvom (45:43),nakon polaganja Lukačića.

Treću četvrtinu tricom za +5 (48:43) otvara Garrett. No vrlo dobri Krajinović pokreće seriju gostiju od 8:0 i u 23. minuti rezultat je 48:51. Ostatak četvrtine igralo se uglavnom koš za koš, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 59:61.

Važnu tricu u 34. minuti za vodstvo Zaboka od četiri koša postiže Martinko (65:51), no samo dvije minute kasnije ponovno su u vodstvu gosti nakon polaganja Matića (69:71). U samoj završnici dvije je trice povezao Kučan, pa se u zadnju minutu ušlo rezultatom 79:76. Samo 19 sekundi prije kraja Katura tricom vraća stvari na početak (79:79). Slijedila je solo akcija sjajnog Garretta koji osam desetinki prije kraja utakmice polaže za 81:79. Činilo se da je kraj, ali gosti su uspjeli izjednačiti nakon parabole P. Babića koju je prihvatio Matić i sa sirenom položio za 81:81 za produžetak. Taj je koš nakratko šokirao domaće, ali brzo su se pribrali  ušli u produžetak sa serijom od 5:0 nakon trice Garretta i polaganja Perovića. Kod rezultata 92:87, Črnjević je promašio oba bacanja, ali Zabok je nakon toga čak četiri puta uspješno skočio u napadu, Perović je izborio slobodna bacanja iz kojih je mirno položio za 94:87 i tu je priči bio kraj.

Prvo ime utakmica i Zaboka bio je Jarvis Garrett koji je upisao 29 koševa (trice 5/9), uz 9 asistencija i 3 skoka. Odličan su bili i Marko Perović s 19 koševa uz 7 skokova, Antonio Črnjević sa 17 koševa i 7 skokova i Ivan Kučan s 13 koševa i 9 skokova.

Najbolji u redovima gostiju bio je Luka Krajinović s 22 koša, te po 4 skoka i asistencije. Luka Katura upisao je 17 koševa uz 7 skokova, dok se Ante Krapić zaustavio na 13 koševa.

Zabok je ostvario čak 20 koševa u napadu, što sam pokazuje veliku želju momčadi Jurice Smiljanića za pobjedu. Pamtit će ju Smiljanić kao prvu premijerligašku u svojoj trenerskoj karijeri.

ZABOK - BOSCO 94:87 (27:21, 18:22, 14:18, 22:20, p 13:6)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 200, SUCI: Gracin, Katić i Barišić.

ZABOK: Martinko 4 (1-2), Kučan 13, Tomić, Lukačić 5 (1-1), Črnjević 17 (1-3), Stipaničev, Tomas 2, Perović 19 (2-2) Prskalo 5 (1-1), Antonić, Garrett 29 (4-4), Lež. TRENER: Jurica Smiljanić

BOSCO: Kos, Krajinović 22 (8-10), Matić 11 (1-1), Kuzmanović 3 (1-2), Katura 15, P. Babić 3, Radulović, Primorac 11 (1-6), L. Babić 9 (1-2), Čović, Krapić 13. TRENER: Ivan Tomas