[VIDEO] Nikola Krajačić pogodio za pobjedu Mladosti u "zabočkom derbiju"

U sklopu 13. kola IV. NL-središte Zagreb - skupina A u Zaboku odigran zabočki "gradski derbi"

Zabok ponovno ima svoj derbi. Nakon dužeg vremena u istoj su ligi Mladost Zabok i Rudar DZ koji su odmjerili snage u sklopu 13. kola IV. NL-središte Zagreb - skupina A u sjajnom ambijentu pred četristotinjak gledatelja na SC Zaseka u Zaboku. Domaći su više željeli pobjedu i na kraju su zasluženo slavili jednim, ali vrijednim pogotkom sjajnog Nikole Krajačića koji je njihov "glavni motor" u ovoj turbulentnoj sezoni. Kada je izlazio iz igre u 70. minuti Krajačić je dobio gromoglasan aplauz navijača jedne i druge momčadi, a njegov ovosezonski angažman u dresu Mladosti za svaku je pohvalu.

Nije to bila neka lijepa utakmica s puno prigoda, no obje momčadi zaslužuju sve čestitke za angažman, trku i borbenost. Domaći su se bolje postavili na početku, bili su agresivniji, a upravo to im je na kraju i donijelo pobjedu. Prvu priliku ipak imaju gosti, točnije nadareni Dorijan Bakek koji ne koristi poklon-loptu Črnjevića, a opasnost za vrata Mihovilića otklanja Tarle pravovremenom blokom. Zbilo se to u 19. minuti. Dvije minute kasnije utakmica je riješena. Korner s desne strane odlično je izveo Vinko Kotarski, Krajačić je ostao sam na drugoj stativi i glavom je pogodio za u malo tko je tada vjerovao konačnih 1:0. U 38. minuti ponovno Kotarski dobro centrira nakon slobodnog udarca s desne strane, ali Tomek puca glavom u gostujućeg vratara Bajsića. I to je zapravo bilo sve vrijedno spomena iz prvog dijela utakmice, no moramo istaknuti sportsku gestu Marokanca Rhadija iz 39. minute. Napadač gostiju, kojeg navijači od milja zovu Jura, neoprezno je startao na Tomeka, sudac Šalković to nije vidio, no Rhadi je digao ruku u zrak i priznao prekršaj, nakon čega je dobio i žuti karton, koji mu je treći u nizu, pa neće moći nastupiti u idućoj utakmici. Gesta Rhadija za svaku pohvalu, iako je išla na štetu njemu i njegovoj momčadi.

Ni u nastavku nije bilo puno prilika. Igrači se nisu štedjeli, pa je tako zbog ozljede u 53. minuti prvo izašao Florian Videk na jednoj, a šest minuta kasnije Luka Tarle na drugoj strani. Prvi udarac zabilježili smo u 62. minuti, ali vrijedni veznjak domaćih, Jurica Šoštar, više je dodao Bajsiću, nego što je to bio opasan udarac. No četiri minute kasnije ipak smo vidjeli prvi "zicer" i to na strani domaćih. Tomek je odlično pronašao Kotarskog na poziciji lijevog krila, ovaj je ušao u kazneni prostor, ali pogodio je tek vanjski dio gostujuće mreže. Dvije minute kasnije ponovno je na sceni Kotarski koji je nakon dvostrukog duplog pasa s Krajačićem u odličnoj prilici, ali neshvatljivo dodaje Tumpiću koji gubi loptu, umjesto da sam udarcem završi akciju. Prvi udarac gostiju u nastavku zabilježili smo tek u 76. minuti, no Jakov Videk koji je vrlo dobro igrao u polju, pucao je jako loše s dvadesetak metara udaljenosti. Četiri minute prije kraja utakmice najbolju priliku za goste ima Rhadi koji je nakon pasa Gregurića okrenuo svog čuvara, ali sa sedam metara udaljenosti puca preko gola, pa sva tri boda ostaju u Zaboku.

Da su Zabočani ovako angažirano i borbeno odigrali neke utakmice, njihov bi bodovni konto zasigurno bio puno bogatiji. S druge strane mlada momčad Rudara DZ, kojoj treba skinuti kapu na dosad učinjenom, kao da je malo izgorjela u želji za dokazivanjem u ovoj prestižnoj utakmici, što s obzirom na prosjek godina ove momčadi nije za zamjeriti.

MLADOST ZABOK - RUDAR DZ 1:0 (1:0)
ZABOK: SC Zaseka, GLEDATELJA: 400, SUCI: Šalković, Sokolić i Horvat.
STRIJELAC: 1:0 Krajačić 21'.
MLADOST ZABOK: Mihovilić, Ma. Benčić, Šoštar, Mi. Benčić (46' Tumpić), Kotarski, Krajačić (70' Hrastinski), Tomek (84' Košćak), Tarle (59' Tepuš), Črnjević, Škrlec, Žugec. TRENER: Stjepan Poljak.
RUDAR DZ: Bajsić, Topolovec (46' Tisanić), Pole, Ferček, J. Videk, Krznar (77' Pavetić), Rhadi, Gregurić, F. Videk (53' Mutak), Bakek, Valaško. TRENER: Mario Videk

IZJAVE TRENERA:
Stjepan Poljak, Mladost Zabok: "Dobro smo ušli u utakmicu. Znali smo kvalitete Rudara, ali odlučili smo uzeti više rizika, pošto igramo kod kuće. Nije baš bilo puno šansi, no mislim da je u nekim trenutcima nedostajalo mirnoće u zadnjem pasu, pa bi dojam bio bolji. Kad je momčad u problemima, onda se utakmica dobiva borbenošću, a onda nakon pobjede raste samopouzdanje i iz utakmice u utakmicu prezentacije su sve bolje. Čestitke mojim igračima na pobjedi, imali su pritisak i pokazali su karakter".

Mario Videk, Rudar DZ:"Zaslužena pobjeda domaćina. Nismo bili na svojoj razini i nismo dobro ušli u utakmicu. Imali smo previše želje, a premalo iskustva. No idemo dalje, naš put i cilj su jasni i na njima ćemo ustrajati. Ovo će nam biti dobra škola. Čestitke Mladosti".