Uživo iz Gubaševa: Unatoč najavi Hrvatskih cesta, nadvožnjak i dalje zatvoren
U četvrtak, 10. studenog 2022. godine, još uvijek je zatvoren nadvožnjak u Gubaševu preko željezničke pruge, kojeg su Hrvatske ceste počele sanirati u svibnju ove godine i koji je trebao biti dovršen i pušten u promet 5. rujna ove godine.
No, kao što je poznato, nadvožnjak ne samo da nije saniran u roku, već su nas nakon isteka tog roka u rujnu iz Hrvatskih cesta obavijestili kako su tek tada bili zatražili od Hrvatskih željeznica da im, isključenjem napona u željezničkoj elektrifikaciji, omoguće rad, odnosno, armirano-betonske radove.
HŽ im je na koncu izašao u susret, ali samo pod uvjetom da rade noću. Trebalo se sve to završiti do kraja listopada, a onda su iz Hrvatskih cesta najavili da će nadvožnjak biti pušten u promet u srijedu, 09.11., no, kako se u to osobno uvjerio i naš fotoreporter Krunoslav Pavlina, u srijedu su još trajali radovi i nadvožnjak je bio i dalje zatvoren. Rečeno mu je da će nadvožnjak biti otvoren "sutra", dakle, danas, u četvrtak.
Stoga smo, u nadi da će on imati više sreće, danas na nadvožnjak poslali drugog kolegu fotoreportera, Rikarda Jadana, koji nam je uz fotografije samo kratko javio: 'Nadvožnjak je i dalje zatvoren'.
No, dan je još dug, možda ga, naviknuti u zadnje vrijeme da na nadvožnjaku rade noću, tijekom noći i puste u promet.
Jer kad su Hrvatske ceste u pitanju, one nas uvijek mogu iznenaditi.
Inače, malo tko shvaća ozbiljnost problema do kojih dolazi kad se jedan takav važan i vrlo prometan nadvožnjak zatvori na dulje vremena, a pogotovo kad se debelo premaši rok njegovog ponovnog otvorenja. Osim što mnogi vozači moraju ići dužim, okolnim putem, većina njih prolazi kroz Zabok, gdje se onda više puta dnevno stvaraju ogromne gužve, zastoji i kolone.
Kad bismo razmišljali i gledali na način na koji na takve stvari gledaju Nijemci, računica je jasna. Ako dva puta dnevno, recimo, deset tisuća radnika zbog zatvorenog nadvožnjaka izgubi po 15 minuta, to je pola sata dnevno, odnosno, to je ukupno 5 tisuća izgubljenih radnih sati svakog dana. Kako tržišna bruto cijena radnog sata sa svim troškovima iznosi oko 100 kuna, Zagorci dakle izgube 500 tisuća kuna svaki dan samo zbog toga što je netko u Hrvatskim cestama neodgovoran i neorganiziran.
No, bez brige. Neodgovorni vrlo vjerojatno neće za to odgovarati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Šokirana Zagorka stigla u policiju: 'Pomagajte...'
Direktor iz Zagorja prijetio majci smrću i brutalno je pretukao. Detalji su užasni
BABY BOOM: U Zagorju rođeno 29 beba. Donosimo popis rodilja
Zabilježen potres na području središnje Hrvatske
MASOVNI OPOZIV: U ovoj hrani utvrđen je otrov, objavio Državni inspektorat RH!
Mamić izašao iz zatvora
Dan crvenih haljina obilježen u Zaboku
[FOTO] Policija je 2022. godine upala u kuću ubojice iz Međimurja: Evo što su mu sve pronašli
Vlasnici zemljišta moraju dati suglasnost - kreću radovi na vodotocima u Velikom Trgovišću i okolici
Crne plombe odlaze u povijest: EU ih postupno ukida, što će ih zamijeniti?
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
