U Zaboku se kroz ovaj vikend može razgledati 880 malih životinja
Udruga uzgajtelja malih životinja 'Zabok 2000' organizira izložbu malih životinja i državnu izložbu hrvatskih pasmina u Zaboku
Udruga uzgajtelja malih životinja 'Zabok 2000' organizira izložbu malih životinja i državnu izložbu hrvatskih pasmina u Zaboku. Izlaže 107 izlagača iz 12 županija te se može vidjeti 880 eksponata, od čega je 427 pasmina. Životinje se mogu razgledati u dvorani iznad City caffea (ulaz kod trgovine MANA) danas, u petak 15.11. od 15 do 20 sati, u subotu 16. 11. od 8 do 20 sati te u nedjelju 17. studenog od 8 do 14 sati.
- Ovo je prva godina kad se u Zaboku održava izložba hrvatskih pasmina i međužupanijska izložba. Može se vidjeti perad, golubovi, ptice i kunići, a biraju se šampioni - rekao je Stjepan Tisanić, predsjednik Udruge uzgajatelja malih životinja 'Zabok 2000' dodavši kako se biraju šampioni pojedinih pasmina.
Željko Šarepac, predsjednik Hrvatskog saveza uzgajatelja golubova, peradi, kunića, ptica i zamorca rekao je kako je posebnost su upravo posebnost ove izložbe hrvatske pasmine. - One su ovdje posebno odvojene i to je naša tradicionalna izložba hrvatskih pasmina, golubova, peradi i kunića - rekao je Šarepac dodavši kako je dovoljan broj eksponata koji udovoljavaju visokim kriterija što se tiče sudaca koji ocijenjuju životinje. - Posebno nas veseli kvaliteta i kvantiteta životinja što pokazuje kvalitetu uzgoja hrvatskih pasmina na razini Hrvatske - rekao je Šarepac, a njegovo mišljenje dijelio je i Ivica Šoltić, međunarodni sudac za perad, instruktor i međupredsjednik zbora sudaca Hrvatskog saveza uzgajatelja golubova, peradi, ptrica i zamorca.
- Biramo kvalitetne primjerke koji će dobiti posebne nagrade. Odluka je teška jer treba odabrati najbolje koji zaslužuju i najbolje nagrade, a izbor na ovoj izložbi je zaista velik - rekao je Šoltić.
Organizatori pozivaju sve na izložbu.
Cijelu FOTOGALERIJU s događanja pogledajte na sljedećoj poveznici: https://www.zagorje.com/fotogalerija/izlozba-malih-zivotinja-u-zaboku
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
