U Zaboku otvoren prvi obrt za učenje, namijenjen osnovnoškolcima
Prošle je jeseni, s početkom nove školske godine, u Zaboku osnovan obrt Pirgo, namijenjen osnovnoškolcima kao svakodnevna pomoć pri učenju. Pirgo je nastao kao odgovor na uočeni nedostatak servisa za pružanje usluge pomoći i podrške mladim obiteljima u svladavanju izazova modernog načina života i zahtjeva obrazovnog sustava.
Ovakav način vaninstitucionalnog obrazovanja zamišljen je kao pomoć djeci u osamostaljivanju, stjecanju radnih navika, usvajanju tehnika učenja, razvijanju komunikacijskih vještina i slično. Polaznici su raspoređeni u male skupine (do 6 učenika) u ugodno uređenom i dobro opremljenom prostoru koji se nalazi u neposrednoj blizini škole, pojasnila je Jasna Bašić, osnivačica i voditeljica obrta i programa.
Jasna je učiteljica s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom od 1. do 8. razreda osnovne škole. Po zanimanju je magistra primarne edukacije i engleskog jezika te se dodatno školovala na prestižnom Lancaster University u Velikoj Britaniji. Čitav svoj radni vijek trudila se provoditi moderne metode učenja stranog jezika kroz maksimalnu uključenost učenika u procesu usvajanja znanja.
-Kao iskusna učiteljica, uočila sam da problem školskog neuspjeha u mnogome leži u činjenici da djeca nisu dovoljno dobro usvojila čitalačku pismenost te im to onemogućava razumijevanje, povezivanje i usvajanje znanja u većini školskih predmeta. Stoga u radu s učenicima posebnu pažnju pridajem razvijanju vještine čitanja, razumijevanju pročitanog teksta te ljubavi prema čitanju općenito – kaže Jasna te dodaje kako je pomoć pri učenju namijenjena svim učenicima osnovnih škola koji trebaju svakodnevno, tijekom cijele školske godine, ugodno mjesto gdje će moći učiti i/ili pisati zadaću uz stručnu pomoć i podršku.
Program obuhvaća svakodnevnu pomoć pri učenju i pisanju zadaća za učenike od 1. do 4. razreda i pomoć pri učenju engleskog jezika za učenike od 1. do 8. razreda. Radi se u manjim skupinama uz primjenu suvremenih metoda učenja koje uključuju aktivno učenje u suradničkom i poticajnom okruženju s neposrednom povratnom informacijom.
Informacije koje se usvajaju dijele se s ostalim članovima skupine, što omogućuje uvježbavanje prezentacijskih vještina, provjeravanje spoznaja i bolje pamćenje. Neposrednu povratnu informaciju učenici kontinuirano dobivaju od učiteljice koja mentorira proces kroz ciljana pitanja, ispravljanje pogrešaka i stalne poticaje. Proces učenja odvija se u ugodnoj atmosferi koja učenike motivira i potiče na inicijativu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Šokirana Zagorka stigla u policiju: 'Pomagajte...'
Čuvani s neba: Ova 3 znaka imaju najjaču anđeosku zaštitu i sreća ih prati u stopu
Direktor iz Zagorja prijetio majci smrću i brutalno je pretukao. Detalji su užasni
BABY BOOM: U Zagorju rođeno 29 beba. Donosimo popis rodilja
Zatreslo se jutros: Seizmološka služba objavila detalje
Zabilježen potres na području središnje Hrvatske
MASOVNI OPOZIV: U ovoj hrani utvrđen je otrov, objavio Državni inspektorat RH!
Otvoreno pismo učitelja informatike šokiralo javnost. Ministarstvo: 'Sve je pod kontrolom'
Ravnateljstvo civilne zaštite izdalo važno upozorenje za sve građane: Kreće sutra u podne!
U Međimurju ubijen SDP-ov predsjednik Općinskog vijeća
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
