U uzbudljivoj završnici Zabok poražen s dva razlike

U vrlo zanimljivoj i borbenoj pripremnoj utakmici  odigranoj u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku, Škrljevo je bilo bolje od Zaboka za dva koša (61:63). Uz malo sreće moglo je i drugačije završiti, no gosti su bili prisebniji u završnici i zasluženo su slavili.

Gosti su i bolje otvorili utakmicu. Nakon polaganja Ćošića u 7. minuti bili su nadomak dvoznamenkastog vodstva (8:16). No Zabok je odgovorio serijom od 9:0 koju je tricom na ulasku u 9. minutu zaključio odlični Savić i na semaforu je stajalo 17:16. Ostatak četvrtine bolje su odigrali gosti, a prvih deset minuta završilo je rezultatom 17:20. Serija gostiju nastavila se i u drugoj četvrtini, Zabok je pet minuta ostao bez koša, a Bart je tricom završio serijiu Škrljeva od 13:0 i u 13. minuti oni su prvi puta imali dvoznamenkasto vodstvo (17:27). S dvoznamenkastim vodstvom (28:38) gosti su otišli i na "veliki odmor".

Zabok je  odlično odigrao treću četvrtinu. Savić je razigravao i zabijao, tako da se Zabok u 27. minuti približio na -3 (44:47), a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 46:49. U 34. minuti Savić je prvo približio Zabok na 53:54, a potom i asistirao Cincu za vodstvo Zaboka 55:54. Nakon tehničke gostujućoj klupi Cinac je doveo Zabok do četiri koša viška (58:54) tri minute prije kraja. Važnu tricu za goste 56 sekundi prije kraja postiže Rajčić (59:62). Uzvraća na drugoj strani Cinac, a 25 sekundi prije kraja Taylor pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 61:63 i Zabok ima priliku. No Cvitanović je predugo držao loptu, tako da Zabok nije ni uputio šut prema košu i ostalo je 61:63.

Odličnu utakmicu odigrao je Emil Savić koji je zabio 20 koševa, a uz to je i dobro razigravao momčad. Cinac se zaustavio na 13 koševa, vjerojatno bi ta cifra bila i veća da već nakon druge četvrtine nije imao četiri osobne pogreške. Zanimljivo je da kod gostiju nitko nije imao dvoznamenkasti učinak, a najefikasniji su s po 9 koševa bili Bell i Gulin.

U Zaboku se itekako osjetio izostanak ozlijeđenog Batura, a zbog ozljede nije nastupio ni Damjanić.

-Tvrda utakmica. Vidi se da obje momčadi nisu još ušle u natjecateljsku formu, a uz to mi smo imali i neke izostanke. Glavno je da su moji igrači dali sve od sebe. Čestitam Škrljevu na pobjedi - izjavio je Ivan Tomas

ZABOK - ŠKRLJEVO 61:63 (17:20, 11:18, 18:11, 15:14)

ZABOK: Cvitanović 5, Timušić, Tomić, Šustić 2, Antonić 7, Savić 20, Črnjević 9, Cinac 13, Rebić 5, Borovčak. TRENER: Ivan Tomas

ŠKRLJEVO: Uljarević 7, Taylor 8, Bart 3, Bell 9, Rajčić 8, Šljivarić 4, Svoboda, Šarić 8, Rajković, Gulin 9, Ćošić 6, Miljković. TRENER: Damir Rajković