Tri zagorska grada i dvije općine zajedno o parkirnim mjestima za bicikle
U gradskoj vijećnici Grada Zaboka protekle je srijede održana prezentacija projekta CikloParking, odnosno stvaranja Nacionalne baze biciklističke parkirališne ponude i potražnje.
O samom projektu pričao je idejni začetnik i direktor tvrtke ACADEMIA, Denis Buhin. Objasnio je kako je Nacionalna baza biciklističke parkirališne ponude i potražnje definirana je kao WebGIS Platforma temeljena na integriranom sustavu „CikloParking“ aplikacija za prikupljanje i prikaz prostornih podataka, primarno postojeće biciklističke infrastrukture (stalci za odlaganje bicikala) i postojeće potražnje za površinama i stalcima za odlaganje bicikala.
„CikloParking“ sustav aplikacija čine online upitnici za stanovnike i predstavnike jedinica lokalne samouprave te web aplikacije za identifikaciju stavova i motivacija stanovnika odnosno identifikaciju (prijavu) već implementiranih stalaka za bicikle i identifikaciju odnosno prijavu postojeće potražnje za parkiranjem (odlaganjem) bicikala na već implementiranim stalcima odnosno na lokacijama gdje stalci ne postoje ili nisu adekvatni, zbog čega su biciklisti primorani pronalaziti alternativne načine odlaganja svojih bicikala na javnim površinama.
Na sastanku su sudjelovali predstavnici Grada Zaboka, Grada Donja Stubica, Grada Oroslavja i TZ grada Oroslavja te Općina Veliko Trgovišće i Sv. Križ Začretje, a Buhin je pojasnio kako mu je drago vidjeti proaktivnost, stručnost i spremnost na suradnju između gradova i općina te primjer da se usprkos izazovima mogu postići promjene na bolje.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Potpisan ugovor: Još jedno važno ulaganje u sportsku infrastrukturu u Zlataru
Teška prometna nesreća: Pijani vozač teško ozlijedio pješaka na pješačkom prijelazu
[FOTO] Navrh Brega treću godinu zaredom oduševio publiku u Radoboju
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
