Petar Tomek pogodio za treće uzastopno slavlje Mladosti

25. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, MLADOST ZABOK - Blato 1:0

Odlična utakmica u Zaboku, dvije odlične momčadi. Iako poraženo, Blato je vjerojatno momčad koja je ove sezone možda i najviše pokazala u Zaboku. Gosti su se došli nadigravati, stvorili su dosta šansi kao i domaćin, no na kraju im to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat. Presudilo je nesmotreno isključenje Papića i pogodak Tomeka za pobjedu Mladosti od 1:0. Ovo je treća uzastopna pobjeda Mladosti od dolaska trenera Bartolića koji je probudio usnulu zabočku momčad.

Prvu šansu na utakmici ima domaćin. U 4. minuti Kotarski nabacuje s desne strane, a Turk u padu iz neposredne blizine puca preko gola. Dvije minute kasnije na drugoj strani Rebić odlično ubacuje prema Jurišiću koji za milimetar kasni. U 7. minuti Kotarski odlično ubacuje s lijeve strane, a Krajačić glavom puca u vratara Turčića. Šanse se u prvih deset minuta redaju kao na tekućoj traci. Tako u 9. minuti griješi Drempetić, Jurišić kreće sam prema Mihoviliću, ali u odlučnom trenutku mu bježi lopta i domaći vratar stavlja ju pod svoju kontrolu. Mladi Škrlec pokušava iz daljine u 11. minuti, ali Turčić bez problema kroti njegov udarac. Na novu šansu čekali smo do 25. minute kada Knežević oštro puca s 20 metara udaljenosti, a Mihovilić odbija loptu u polje. Dobar solo prodor Drempetića u 27. minuti završava udarcem u vanjski dio mreže. Gosti su ponovno na sceni u 37. minuti kada Mihovilić brani prizemni udarac Kneževića nakon kornera. Iz kornera kojeg izvodi Drempetić u 44. minuti prijete i domaći, Krajačić prebacuje za Turka koji iz dobre pozicije puca u blok. Zadnju priliku u prvom poluvremenu imaju gosti preko Jurišića, koji ponovno ne koristi dobru šansu i puca preko gola.

Tek što se krenulo s centra Kulašević odlično pronalazi Jurišića koji s tri metra udaljenosti sam i neometan puca pokraj gola. Tri minute kasnije na drugoj strani Hrastinski pokušava efektno petom nakon ubačaja Kotarskog, ali zamalo je neprecizan. U 56. minuti oštro puca Elez s ruba kaznenog prostora, ali siguran je Mihovilić. Odlična suradnja braće Benčić u 58. minuti završava udarcem Mihaela koji puca ravno u Turčića. Ključni detalj dogodio se u 59. minuti. Papić je ničim izazvan ubacio drugu loptu u teren i sudac Lukec dodjeljuje mu drugi žuti, odnosno crveni karton. Iako brojčano slabiji gosti imaju priliku dvije minute nakon isključenja, no Elez iz dobre pozicije puca u blok od kojeg se lopta odbija u korner. Brojčano slabiji gosti nakon toga su pali. Drugi ključni detalj dogodio se u 68. minuti kada je Drempetić izveo korner s lijeve strane, a Petar Tomek lijepo skočio i glavom postigao pogodak za 1:0. U zadnje vrijeme sve raspoloženiji Mihael Benčić odlično puca u 77. minuti, no još bolje brani Turčić. Pet minuta kasnije nakon kornera Drempetića Turk puca ravno u vratar gostiju. Matija Benčić odlično puca u 89. minuti, ali centimetri ga dijele od pogotka. I za kraju drugoj minuti sudačke nadoknade Ocvirek kreće sam prema Turčiću, ali ovaj odlično brani njegov udarac.