Otvorena dvosmjerna cesta kroz ZIVT
U srijedu je otvorena dvosmjerna cesta kroz ZIVT, koja se pruža paralelno s Ulicom Matije Gupca od Ulice Ksavera Šando
U srijedu je otvorena dvosmjerna cesta kroz ZIVT, koja se pruža paralelno s Ulicom Matije Gupca od Ulice Ksavera Šandora Gjalskog kod pružnog prijelaza do Radničkog naselja.
Njezina dužina je 560 metara, širina 6 metara, a ima obostrani nogostup i javnu rasvjetu. Opremljena je vertikalnom i horizontalnom signalizacijom i s tri usporivača prometa te 5 pješačkih prijelaza. Prometnica je već u većoj mjeri egzistirala pedesetak godina kao interna prometnica tvornice ZIVT.
- Ovime smo omogućili frekvenciju prometa s ove strane pruge, građani više ne moraju čekati na pružnom prijelazu ukoliko ne ulaze u sam centar grada. Međutim, pravo rasterećenje sadašnjih i budućih prometnih problema bit će izgradnja nastavka Kolodvorske ulice od željezničkog kolodvora do „crvene“ zgrade i pružnog prijelaza kod ZIVTA. Tada ćemo najvjerojatnije uvesti jednosmjeran promet i na taj način rasteretiti sam centar Zaboka. Promet ovisi o broju sadržaja pa se ne može rasteretiti u potpunosti, a to naposljetku ni nije naš cilj. Promet znači „moving“, a „moving“ donosi promet u trgovačkom i poslovnom smislu. Zabok je centar Hrvatskog zagorja, pa su gužve nekada i poželjne, treba samo malo živaca da se one izdrže - obrazložio je Ivan Hanžek, zabočki gradonačelnik.
Novootvorena cesta koštala je oko 2 milijuna i 300 tisuća kuna i iako još nije odlučeno kako će se zvati, za pretpostaviti je da će ime asocirati na ZIVT, prvi industrijski proizvodni pogon u Zaboku.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju: Vozač poginuo, cesta zatvorena za sav promet
Oglasila se firma iz prijave protiv Šimunića: 'Evo računa, pa procijenite. Dali smo popust od 54%'
Policija u Zagorju zaustavila vozača jer je koristio mobitel. Kad je stao, imali su što vidjeti
Važna vijest za sve vozače u Hrvatskoj
DHMZ upalio novi meteoalarm za dio Hrvatske, evo kad nam stiže promjena vremena
[FOTO UŽIVO IZ DONJE STUBICE] Počeo 6. Humanitarni obrtnički lonec - 'Uvijek ćemo podržavati ovakve akcije'
Novac će im se lijepiti za prste: Ova 3 znaka od 25. lipnja konačno pune novčanike i više ne brinu o dugovima
Stotinjak biciklista i biciklistica na 13. Zabočkoj Kukurijadi
Tužan kraj potrage: U Dravi pronađeno tijelo nestalog dječaka (14)
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
