Održan Prvi festival knjige u Matici hrvatskoj na kojoj se predstavio Ogranak Matice hrvatske u Zaboku
U dvorištu Matice hrvatske od 15. do 18 rujna 2022. održao se je Prvi festival knjige pod sloganom “Matica dobrih knjiga”. Na otvaranju 15. rujna sudjelovali su predsjednik Matice hrvatske Miro Gavran, književni tajnik MH i ujedno umjetnički direktor festivala Božidar Petrač, dok je Festival proglasio otvorenim izaslanik ministrice kulture i medija RH državni tajnik Ivica Poljičak.
Uz Maticu i njezine ogranke sudjelovale su gostujuće nakladničke kuće: Alfa, Društvo hrvatskih književnika, Hrvatska sveučilišna naklada, Verbum, Hrvatski institut za povijest i Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom četiri festivalska dana predstavljeno je 40-ak novih izdanja, a posjetitelji su uživali u glazbenom programu te izložbama.
Na Prvom festivalu knjige sudjelovao je i Ogranak Matice hrvatske u Zaboku koji je posjetiteljima tijekom subotnjeg i nedjeljnog dana prezentirao svoja nakladnička izdanja koje su si posjetitelji mogli kupiti po promotivnim cijenama.
Osobito je bilo svečano u nedjelju kada je potpredsjednica Tina Marušić predstavila zbirku kratkih priča „Djevojčica s tavana“ članice zabočkog ogranka Jasne Balaško u ugodnom moderatorskom razgovoru sa Zrinkom Turalija Kurtak ali i rad Ogranka Zabok.
Sljedeće događanje i predstavljanje Ogranka Zabok slijedi uskoro u Ozlju ovog petka i subote.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
[FOTO] Održan sastanak s dječjim (grado)načelnicima
Brojni poslodavci u Zagorju traže radnike raznih struka, evo što se nudi
U Maču su u tijeku radovi rekonstrukcije sajmišne zgrade u Kulturni centar
Veterinarska komora poziva vlasnike životinja na oprez zbog ptičje gripe
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
