[MLADOST-ODRA] Težak poraz Mladosti na domaćoj premijeri

2. kolo IV. NL-središte Zagreb, MLADOST - Odra 2:5

Nakon sjajnih rezultata u pripremnom periodu, Mladosti ne cvijetaju ruže u prvenstvu. Nakon poraza u Zelini, na domaćoj premijeri bodove u Zaboku uzela je Odra, koja je slavila sa čak 5:2. Zabočani su utakmicu ušli bez svog prvog strijelca, Krajačića, a da nevolja bude veća od 13. minute ozlijedio se i mladi lijevi branič Hrastinski, nažalost čini se ozbiljnije.

Početak nije nagoviještavao ovakav rasplet. Prvo je u 7. minuti dobru šansu propustio Dlesk, nakon što ga je odlično poslužio Ščapec-Kukina, njegov udarac obranio je gostujući vratar Zubak. U 13. minuti Dlesk odlično probija lijevo i ubacuje za V. Kotarskog, a ovaj u padu puca pokraj gola. Minutu kasnije u kaznenom prostoru gostiju srušen je Frljužec, svi su vidjeli kazneni udarac osim suca Borojevića. Nakon toga gosti su se sve više počeli otvarati. Prvo je u 17. minuti Luter zamalo iz kornera savladao Mihovilića koji je izbacio loptu u novi korner. U 32. minuti Hanachi je sam pred Mihovilićem, no domaći vratar skida čisti zicer. No dvije minute kasnije Mihovilić je morao potpisati kapitulaciju. Luter je probio lijevo Šoštara, te ubacio na drugu stativu gdje se našao Petrović i bez problema spremio loptu u praznu mrežu. Po istom obrazcu, ali s druge strane gosti su u 45. minuti povećali vodstvo. Ovaj puta dodavač je Kocman, a odlični Luter realizator iz neposredne blizine povećava na 0:2. Prije zadnjeg sučevog zvižduka odličnu priliku imao je Jurina na ubačaj Dleska, ali s pet metara prebacuje vrata.

Na samom startu nastavka novi šok za domaće. Vančina ruši Petrovića i zasluženo dobiva drugi žuti karton, tj. isključujući crveni, pa domaćin nastavlja s deset igrača. Nevolji ni tu nije bio kraj. Odmah u nastavku igru u gužvi se najbolje snašao Kasabašić i povisio na 0:3. U 71. minuti već je 0:4, nakon što je precizan bio Jurkin. Mladost se ipak nije predavala, a prekrasnim pogotkom Frljužeca dvije je minute kasnije smanjila na 1:4. Deset minuta kasnije Luter postiže i svoj drugi pogodak i promovira se u igrača utakmice. Tu priči nije bio kraj, već je Frljužec iz kaznenog prostora nakon igranja rukom u gostujućem prostoru gostiju smanjio na konačnih 2:5, a sebe promovirao u vodećeg strijelca lige s tri pogotka. Nakon dva odigrana kola Frljužec je jedini strijelac za Mladost.

Situacija nije nimalo lako, no Zabočani nisu prvi puta u njoj i nadamo se da će što prije iz nje izaći.