Malonogometna ekipa Zagorje Boysi na prijemu kod zabočkog gradonačelnika
Zagorje Boysima je uručen prigodni poklon - Monografija NK Mladost
Gradonačelnik Ivan Hanžek sa zamjenicom Valentinom Đurek, danas je u gradskoj vijećnici primio je amatersku malonogometnu ekipu Zagorje Boysi s trenerom Brezak Ivicom, državne prvake u malom nogometu među onima rođenima 2004. i mlađima.
Zagorje Boysi su početkom kolovoza ove godine osvojili naslov državnih prvaka u malom nogometu kao i međunarodni turnir „Coca-Cola Cup“ u Splitu.
Najbolji strijelac je bio Karlo Pavlinić, a najbolji igrač Filip Pavlinić iz Zagorje Boysa. Uz njih u zabočkoj ekipi su bili Mihael Štih, Filip Vrančić, Karlo Stiperski, Fran Šoštar, Tin Gregurić, Borna Brezak i Lovro Stepić.
Coca-Cola Cup najveći je turnir u malom nogometu koji je već šestu godinu organiziran pod okriljem Plazma Sportskih igara mladih. Ove godine na turniru su sudjelovale ekipe iz 107 gradova i mjesta u Hrvatskoj. Coca-Cola Cup osmišljen je kao nogometna platforma za promicanje sportskih vrijednosti među mladima, fair playa i timskog duha. Kvalifikacijski turniri u gradovima diljem Hrvatske razigravali su se od siječnja do lipnja, a državna završnica održana početkom kolovoza u Splitu. Ukupno u Coca-Cola Cup turniru u cijeloj Hrvatskoj sudjelovalo je 37.000 djece i mladih, što je za svaku pohvalu.
Trener, Ivica Brezak je na prijemu posebno naglasio koliko je ponosan zbog mnogobrojnih pohvala dobivenih za kulturu ponašanja kako na terenu tako i van terena u druženju s ostalim ekipama. Zadovoljan je disciplinom, marljivošću i savjesnošću koja krasi njegove igrače.
Gradonačelnik je čestitao mladim sportašima i treneru na izvrsnom uspjehu i izrazio zadovoljstvo zbog promicanja sportskih vrijednosti među mladima, fair playu i zapaženoj kulturi ponašanja, ali i promociji promocija Zaboka i Zagorja. U razgovoru s mladima napomenuo je kako je danas nogomet u odnosu na neka prošla vremena mnogo popularniji sport, a svojim osobnim primjerom potiču druge talentirane mlade sportaše da marljivo treniraju i uče.
Istaknuo je kao primjer našeg košarkaškog velikana Dražena Petrovića koji je izjavio kako je u svakom uspjehu svega 5% talenta a preostalo je rad. Osvrnuo se i na sportaše koji su imali sposobnosti i kvalitete temeljne za garantirani uspjeh, no nedostajao je takozvani dobar „menadžer“ koji bi ih kvalitetno vodio i gradio karijeru.
Uz dokazan uspjeh na terenu, mladi sportaši su marljivi učenici gimnazije i strukovnih škola (električar, medicinski tehničar, agro tehničar i dr. ) i zaželio im puno uspjeha ne samo u sportu već i u daljnjem obrazovanju.
U toplom i prijateljskom raspoloženju prijem je zaključen gradonačelnikovom rečenicom kako je to veliko i novo iskustvo koje neće ostati samo lijepa uspomena već i stepenica više za daljnji sportski razvoj.
Zagorje Boysima je uručen prigodni poklon - Monografija NK Mladost.
Prethodni članak
Sljedeći članak
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Zagorski policajac pomagao u krijumčarenju gotovo 130 kg kokaina od 3 milijuna eura
Roditelj upao u učionicu i vikao na učenika prvog razreda: 'Dijete se treslo, pozvana i policija'
Prometna nesreća: Pješakinju udario auto, doznaju se detalji
TUŽNA VIJEST: Preminuo bivši župan i istaknuti hrvatski političar
Vikend horoskop za sve znakove: jedan se mora pripremiti na tugu
OPREZ!!! Povlače se dvije vrste hrane za bebe, sadrže toksin!
[FOTO] Predstavljen 12. broj Godišnjaka grada Zaboka
Teška nesreća, sve službe pojurile na teren: 'Policija udaljava ljude'
Nova promjena vremena je pred vratima - kakvo nas vrijeme čeka u idućim danima?
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
