Loš Zabok bez šansi kod Škrljeva

Još jedno loše izdanje Zaboka i novi poraz u 8. kolu Lige za ostanak u gostima kod DepoLink Škrljeva. Domaći su uvjerljivo slavili sa 17 koševa razlike (104:87), a njihova pobjeda protiv anemičnog Zaboka ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Sve je zapravo riješeno nakon prve četvrtine koju su domaći dobili rezultatom 31:13. Nejasno je zašto Zabok tako loše ulazi u utakmice koje su mu kvalifikacijske. Domaći predvođeni Šarićem i Antunovićem već u 6. minuti imaju dvoznamenkasto vodstvo (20:9), koje su povećali na +18 do kraja četvrtine.

Početak druge četvrtine domaći su održavali vodstvu, Zabok se nakratko probudio tricama Buljevića, a na "veliki odmor" se otišlo s 12 koševa razlike za domaće (53:41).

Očekivao se bolji Zabok u nastavku. Zabočani čak i nisu loše počeli treću četvrtinu, Tomas je položio uz dodatno slobodno bacanje za 53:44. Domaći odgovaraju serijom 13:2 i odlaze na +19 (65:46) i tu je zapravo svakoj priči bio kraj. U zadnjih deset minuta Škrljevo je ušlo s 22 koša viška (78:56).

U 34. minuti raspoloženi Barišić pogađa tricu za najvećih +31 (93:62) Škrljeva. Do kraja utakmice kasno probuđeni Perović i Bond samo su uspjeli ublažiti poraz do konačnih 104:87.

Domaće je s 24 koša i 5 skokova predvodio Luka Barišić, Sandro Antunović zaustavio se na 14 koševa i 5 skokova, a sjajni Derryck Thornton imao je double-double učinak od 13 koševa i čak 17 asistencija, što je možda i rekord HT Premijer lige. Kod Zaboka je Robert Eugene Glasper postigao 19 koševa uz 6 asistencija, Lukša Buljević zaustavio se na 18 koševa, a Timothy Bond upisao je 14 koševa i 8 skokova.

Zabok je sada u iznimno teškoj situaciji. Bolji omjer ima samo od Bosca koji je dvije pobjede ispred njega. Sve ostale momčadi iz lige imaju bolji omjer od Zabočana. U subotu Zabok igra kod Alkara utakmicu koja "život znači" i jednoj i drugoj momčadi. U slučaju pobjede Zabok bi si kolo prije kraja osigurao barem dodatne kvalifikacije, jer bi otišao na dvije pobjede više od Sinjana. No ovakav Zabok kakav smo gledali protiv Dinama i Škrljeva, teško da može bilo što više napraviti u Sinju. Ako Zabočani u tu utakmicu uđu kao u zadnje dvije, optimizam će ostati negdje oko "Svetog Roka".  Trener Kujundžić morat će prije svega proraditi na psihološkoj pripremi svojih igrača, koji su u tom segmentu u vrlo lošem stanju. Za nekakve velike promjene u igri vremena nema.

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ZABOK 104:87

ČAVLE: sportska dvorana Mavrinci, GLEDATELJA: 300, SUCI: Hadžić, Stanković i Đuraki.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Gulin 2, Jelić 11 (2-2), Bat, Kujundžić 6, Thornton 13 (4-4), Rajčić 8, Antunović 14 (2-2), Ramme 10 (1-1), Šarić 12, Ćošić, Barišić 24 (1-1), Svoboda 4 (4-4). TRENER: Damir Rajković

ZABOK: Martinko, Tomić 2 (2-2), Buljević 18 (2-2), Stojanović 2, Črnjević 6 (0-2), Stipaničev 2 (2-4), Tomas 5 (1-1), Perović 12 (5-5), Bond 14 (4-4), Antonić 7, Glasper 19 (7-7). TRENER: Domagoj Kujundžić