Krapinsko-zagorska na visokom drugom mjestu kontinenetalnog turizma
Unatoč krizi i recesiji, u Zagorju je u prvih 10 mjeseci ove godine zabilježeno 52.799 dolazaka domaćih i stranih turista, što je povećanje od čak 19% u odnosu na isto razdoblje lani. Zabilježeno je i 123.627 noćenja, što je 12% više u odnosu na isto razdoblje lani.
Unatoč krizi i recesiji, u Zagorju je u prvih 10 mjeseci ove godine zabilježeno 52.799 dolazaka domaćih i stranih turista, što je povećanje od čak 19% u odnosu na isto razdoblje lani. Zabilježeno je i 123.627 noćenja, što je 12% više u odnosu na isto razdoblje lani.
Među stranim turistima ima čak 27% više dolazaka i 24 % više noćenja nego u istom razdoblju u 2010. dok je među domaćima 17% više dolazaka i 8% više noćenja.
Ako izuzmemo grad Zagreb, Zagorje je od 13 županija na visokom drugom mjestu kontinenetalnog turizma, odmah iza Karlovačke županije.
Prema podacima županijske TZ, na području županije raspolažemo s 1700 kreveta, od toga 1161 u hotelima i toplicama, 345 u agroturizmima i pansionima te 195 u privatnom smještaju, što će se iduće godine povećati zbog završetka započetih investicija u Termama Tuhelj i Termama Jezerčica.
Najveći broj noćenja otpada na hotele i to skoro 75%, dok su ostala noćenja ostvarena u pansionima, apartmanima i kućama za odmor, seljačkim domaćinstvima, u kampu te u sobama za iznajmljivanje.
Veliki problem zagorskih smještajnih objekata, izuzevši nekoliko hotela, jest nemogućnost primanja 50-ak i više gostiju.
Međutim, kako su toplice i termalni izvori baza našeg turizma, cilj nam je stvaranje što više kvalitetnih turističkih paketa koji uz toplički i zdravstveni turizam uključuju kulturnu, agro i gastro te enološku ponudu, ističe direktorica zagorske TZ Sanja Škrinjar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kako da tijesto danima ostane meko i svježe: U brašno dodajte dva zaboravljena sastojka
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Tvoj datum rođenja otkriva što te čeka u 2026: Nekima stiže velika sreća, a jedan broj mora biti oprezan
STRAVA U ZAGORJU: Muškarac na krevetu smrtno stradao u požaru kuće
[FOTO I VIDEO] Stravičan požar u CIAKU: 'Gore opasne kemikalije, čuju se eksplozije'
Gdje su u Hrvatskoj najviše rasle plaće? Zagorske radnike odgovor bi mogao iznenaditi
TEŠKA NESREĆA: Auto završio na krovu. Ozlijeđene dvije osobe
Koordinator Marko Poslon: ''Rastemo iz dana u dan''
Pet novih pobjeda Bedekovčine u mini rukometu
Stigao nalaz. Evo kakva je situacija u Zaboku i okolici
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
