[KAOS] Ogromne kolone za testiranje na koronu ispred Opće bolnice Zabok
"Očigledno ćemo morati zatvarati odjele", najavio je ravnatelj Tihomir Vančina
Od početka ovog tjedna, svakog prijepodneva, ogromne su gužve za testiranje na koronavirus ispred Opće bolnice Zabok na Bračku. Iako u redu za testiranje od jutra stoje i deseci 'pješaka', najveći broj građana, zbog hladnoće, ali nerijetko i prehlađenosti, odlučuje se koristiti tzv. "Drive-in" testiranje, prilikom kojeg se autom prolazi kroz šator u kojem djelatnici OB Zabok građanima uzimaju briseve kroz prozor automobila.
Kolone vozila tako se čitavo prijepodne znaju prostirati skroz do glavne ceste Zabok - Bedekovčina, pa mnogi ne mogu ni ući na pristupnu cestu bolnice, a kamoli na bolničko parkiralište, koje je i prije pandemije redovito bilo prepuno u prijepodnevnim satima.
Ravnatelj OB Zabok Tihomir Vančina potvrdio nam je kako su se takve gužve počele stvarati unatrag tri dana, dakle, od ponedjeljka. -Posljednja tri dana imamo gužve za testiranje, automobile oko cijele bolnice do iza 12 sati i to, dakako, uzrokuje i probleme u prometu. Sve je to zapravo produkt necijepljenja i povećanog broja zaraženih. Očekujemo da će se to odraziti i na naš rad, očigledno ćemo morati zatvarati odjele. Preporučujem da ne dolaze svi ujutro od 7 sati, da probaju rasporediti vrijeme. Imamo duljinu ceste od 500 m oko bolnice, zakrči se brzo, pa preporučam da mlađi ljudi dolje na parkiralištu ostave automobile i dođu pješke, a stariji nek dolaze automobilima, da budu u toplom. Nažalost, ne možemo iz toga. Cijepimo se, bit će manje gužve – komentirao je ravnatelj Vančina.
Podsjetimo, samo u protekla 24 sata na području Krapinsko - zagorske županije zabilježeno je 128 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Trenutni broj aktivnih slučajeva je 664, a u samoizolaciji se nalaze 862 osobe. U Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana nalazi se 29 osoba pozitivnih na SARS CoV-2, među kojima 9 na respiratoru. Koliko je danas bilo novozaraženih po zagorskim gradovima i općinama pogledajte OVDJE.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
KAOS U ZAGORJU: Istukao policajce pa pobjegao autom. Dok je bježao, izazvao sudar i oštetio više vozila
U Zagorju hitno traže 219 djelatnika raznih struka i stručne spreme
U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
Jutros u Zagorju uhićen muškarac. Policija upravo objavila detalje
Veliki Tabor kroz izložbu oživio Gjuru Prejca - pogledajte njegove rukopise i poslušajte kako pjeva!
Mile Kekin se raspisao o poznatom Zagorcu: 'On je Superman iz Oroslavja'
Velik broj slučajeva: Zaraza se širi Hrvatskom
FOTO: Pušten u promet novi dizel - motorni vlak
[FOTOGALERIJA] Udruga invalida Bedekovčina slavi 25. rođendan: 'Ovo je četvrt stoljeća svjedočanstva humanosti i stručnosti'
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
