KAKVA POBJEDA: Košem uz zvuk sirene Zabok pobijedio Cibonu u Draženovom domu

Karakterni Zabok još je jednom šokirao Cibonu. Nakon prve četvrtine činilo se da je Zabok daleko od bilo kakve šanse za pobjedu. Na semaforu je stajalo 28:8, no u drugom poluvremenu totalni preokret, a heroji utakmice bili su Cinac i Neal koji je sa sirenom pogodio za pobjedu Zaboka.

Zabok je loše otvorio. Nakon samo četiri minute igre Cibona je došla do prvog dvoznamenkastog vodstva (12:2), a svih dvaneaest koševa za domaće je postigao Perasović. Gosti nikako nisu mogli naći ritam u napadu, a nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 28:8.

Najvećih +21 Cibona ima u 12. minuti (31:10). Nakon toga su se počeli buditi Cinac i Neal i Zabok se u 18. minuti spustio na -11 (42:31). Nakon pet uzastopnih koševa Radovčića u samoj završnici druge četvrtine Cibona na „veliki odmor“ prenosi šesnaest koševa viška (49:33). Do poluvremena je Perasović kod Cibone postigao 20, a Radovčić 13 koševa, a zanimjivo je da su jedini strijelci za Zabok u prvom dijelu bili Cinac koji je postigao 20 i Neal koji se zaustavio na 13 koševa.

Poslije samo minutu igre u nastavku Cibona odlazi na +19 (52:33) i Tomas odmah reagira minutom odmora. U 24. minuti Savić je postao treći igrač Zaboka koji se u ovoj utakmici upisao među strijelce i spustio je Zabok na -15 (57:42). Nakon toga u seriju je ušao Sikrić koji je nanizao 12 koševa, a Zabok je 50 sekundi prije kraja treće četvrtine imao zaostatak od samo sedam koševa (67:60), da bi polaganjem Majcunića prije zadnjih deset minuta na semaforu stajalo 69:60, s time da je Cibona ostala bez Bundovića, što je Zaboku povećavalo šanse.

Sikirić je u 33. minuti spustio Zabok na -5 (71:66). Zabok je imao dosta problema s defenzivnim skokom, pa je Cibona tricom Majcunić četiri i polu minute prije kraja došlo do dvoznamenkastog vodstva (78:68). Odgovorio je Zabok serijom od 4:0 (78:72), s time da je Savić promašio dodatno slobodno bacanje nakon polaganja. Dvije minute i 27 sekundi prije kraja Cinac pogađa za 80:76 i tjera Repešu na minutu odmora, a potom je Cinac pogodio tricu kojom se Zabok približio na samo -1 (80:79). Na drugoj strani polaže Majcunić, a minutu i 21 sekundu prije kraja odlični Cinac pogađa tricu za izjednačenje (82:82). U idućem napadu Aranitović pogađa oba bacanja za 84:82, ali opet Cinac pokraj Radovčića zabija za 84:84, 47 sekundi prije kraja. Samo 23 sekunde prije kraja Savić ima dva slobodno bacanja pogađa oba i Zabok prvi puta vodi u utakmici (84:86). Šenaest sekundi prije kraja Cinac radi svoj peti prekršaj na utakmici, a Radovčić je precizan (86:86). I onda sjajni Neal sa sirenom pogađa za konačnih 86:88 i Zabok senzacionalno dobiva gotovo izgubljeno utakmicu.

S čak 39 koševa Dino Cinac bio je prvo ime kod Zaboka čemu je pridodao i 5 skokova. Junak pobjede Nickolas Neal upisao je 24 koševa uz 9 asistencija, a Sikrić je u nastavku postigao svih svojih 16 koševa uz 6 skokova. Cibonu je double-double učinkom od 26 koševa i 10 skokova predvodio Ivan Perasović, dok je Krešimir Radovčić postigao 19 koševa uz 8 skokova i 4 asistencije.

CIBONA – ZABOK 86:88 (28:8, 21:25, 20:27, 17:28)

CIBONA: Radovčić 19 (4-4), Perasović 26 (3-3), Majcunić 18 (1-1), Pavković, Aranitović 9 (4-4),
Ferderber, Krizmanić, Katanović 5, Kujundžić, Bundović 9 (1-2). TRENER: Bariša Krasić
ZABOK: Sikirić 16 (2-2), Neal 24 (1-1), Cinac 39 (4-5), Tomić, Šustić, Savić 9 (2-3), Črnjević, Borovčak,
Cvitanović, Buljević. TRENER: Ivan Tomas