Još jedno sjajno izdanje zabočke Mladosti

4. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, MLADOST ZABOK - Brezovica 4:1 (3:1)

U Zaboku se ponovno igra lijep i atraktivan nogomet, a protivnici iz Zaboka odlaze s punim mrežama. U nedjelju su Zabočani sa šest pogodaka u mreži ispratili kući Odru, a samo tri dana kasnije nakon zamjene domaćinstva porazili su Brezovicu. Zabočani su sada drugi iza odličnog Golubovca, ali su s 14 golova u četiri utakmice najefikasnija momčad lige. Još krajem prošle sezone trener Drago Bartolić usadio je pobjednički mentalitet ovoj momčadi, a dolazak Smrekara pokazao se najboljom investicijom u posljednjih 20 godina. Smrekar je jednostavno donio dimenziju više ovoj momčadi.

Već u 3. minuti Mladost je povela preko svog najboljeg strijelca Smrekara. Akciju je započeo Škrlec koji je uposlio V. Kotarskog na desnoj strani, a ovaj je centrirao za Smrekara koji s pet metara udaljenosti pogađa mrežu za 1:0. Gosti prvi puta prijete preko Smolčića u 18. minuti, ali bez pravog učinka. U 22. minuti već je 2:0. Matija Benčić daje loptu u prostor za Hrastinskog, a ovaj odlično uočava Smrekara koji s desetak metara udaljenosti postiže svoj drugi i drugi pogodak Mladosti za 2:0. Tri minute kasnije Smrekar je blizu hat-tricka, u priliku ga gura Šoštar, no ovaj put gostujući vratar Hadžiselimović odlično brani njegov opasan udarac. Nakon presinga Drempetić osvaja loptu u 32. minuti i gura u priliku Vinka Kotarskog koji rutinirano puca pokraj Hadžiselimovića za 3:0. Dvije minute kasnije Ivan Fabijanec sjajno puca s 20 metara udaljenosti i pogađa same rašlje za 3:1. Prije odlaska na odmor u 45. minuti nakon kornera Drempetića Smrekar dobro puca glavom, ali je zamalo neprecizan.

U 48. minuti novi pokušaj Smrekara glavom nakon ubačaja Leškovića, ali i nova odlična obrana Hadžiselimovića. Četiri minute kasnije raspoloženi Lešković daje za Smrekara koji pak odličnom dubinskom loptom upošljava Škrleca, no ovaj je zamalo neprecizan. Konačnih 4:1 u 58. efektno postavlja Lešković nakon ubačaja iz kornera V. Kotarskog. Gosti su opasno prijetili u 88. minuti preko Smolčića, ali Mihovilić je odlično obranio njegov udarac.

MLADOST ZABOK - BREZOVICA 4:1 (3:1)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Janković, Cindrić i Grabić.

STRIJELCI: 1:0 Smrekar 3', 2:0 Smrekar 22', 3:0 V. Kotarski 32', 3:1 Fabijanec 34', 4:1 Lešković 57'.

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina, J. Kotarski, Šoštar (85' Poslek), Smrekar (85' Črnjević), V. Kotarski (78' Krajačić), Drempetić, Tarle, Škrlec (71' Turk), Ma. Benčić (44' Lešković), Hrastinski (71' Mi. Benčić). TRENER: Drago Bartolić

BREZOVICA: Hadžiselimović, Magdić (70' Đuričić), Puntarić, Anić (46' A. Fabijanec), I. Fabijanec (64' Šimić), Smolčić, Celiček, Babić (46' Šegota), Sokić (70' R. Gorše), Šinko, L. Gorše. TRENER: Antonijo Škvorić