Humska petorka pomogla nabavu automatskog bojača za citološki laboratorij OB Zabok
Poznata poduzetnička petorka iz Huma na Sutli: Vetropack Straža d.d., OMCO Croatia d.o.o., DW Reusables Hum, BDF Servis d.o.o. i GP Špiljak d.o.o. svojom donacijom od 19.950,00 eura pomogli su kupnju uređaja Automatic Slide Stainer MYR za citološki laboratorij Odjela za patologiju i citologiju Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana. Riječ je o automatskom bojaču bioloških uzoraka na stakalcima prije nego što se pregledaju pod mikroskopom.
Voditelj Odjela za patologiju i citologiju Cvjetko Lež pojasnio je koje sve prednosti će novi aparat donijeti citološkom laboratoriju zabočke bolnice. Prije svega, uvelike se skraćuje vrijeme obrade materijala, a time i kompletna dijagnostika. Zatim, postiže se standardizacija kvalitete bojanja, za razliku od ručnog bojanja kod kojeg uvijek može doći do razlika koje se odražavaju na kvalitetu citološkog preparata. Kao treću prednost istaknuo je da je aparat u potpunosti zatvoren sustav, koji onemogućava isparavanje štetnih agenasa i opremljen je filterima koji absorbiraju štetna hlapnjenja. Sve će se to reflektirati na krajnji cilj postupka, a to je postavljanje točne citološke dijagnoze.
Zahvalio je ravnateljici Filiji koja je prepoznala potrebu za ovim aparatom koji će povećati razinu kvalitete rada u laboratoriju te donatorima koji su omogućili nabavu aparata. Voditelj Odjela Lež donatorima je pokazao i drugi laboratorij, onaj histološki, te im obrazložio potrebu za nabavu novog mikrotoma-uređaja koji službi za rezanje uzoraka tkiva prije analize pod mikroskopom na 3 do 5 mikrona.
Donatorima je na pomoći u nabavi automatskog bojača zahvalila i ravanteljica Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana Andreja Filija. Dodala je kako se svi medicinski uređaji u bolnici maksimalno iskoriste, popravljaju dok je moguće, no da dođe vrijeme za njihovu zamjenu kako bi se pacijentima mogla nastaviti pružati kompletna, kvalitetna i pravovremena zdravstvena skrb.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
