Hat-trick Hrvoja Hanžića za povijesni naslov prvaka Đalskog

6. kolo doigravanja II. ŽNL KZŽ, ĐALSKI - SLOGA 3:0 (0:0)

Malo Gubaševo velikog srca ima prvaka II. ŽNL KZŽ. U odlučujućoj utakmici posljednjeg šestog kola doigravanja Đalski je na svom travnjaku slavio s 3:0 protiv Sloge i tako sasvim zasluženo došao do naslova. Junak utakmice bio je strijelac sva tri pogotka Hrvoje Hanžić. Iako rezultat ukazuje na laku pobjedu, Đalski je morao utrošiti dosta energije za ovu pobjedu koja im je donijela povijesni uspjeh.

Tri puta Đalski je bio jesenski prvak II. ŽNL KZŽ, ali ovo je prvi puta u 40 godina dugoj povijesti kluba da se na kraju okitio naslovom prvaka. Veliki korak Đalski je napravio u četvrtak kada je u derbiju prvenstva savladao Zagorec VT u gostima. Ta ga je pobjeda dovela pred vrata raja u koji su nogometaši iz Gubaševa nakon pobjede protiv Sloge i ušli.

Sloga je u prvom poluvremenu dobro igrala u polju, no mogli su domaći već nakon prvih 45 minuta imati barem tri, četiri pogotka prednosti, da na gostujućim vratima nije stajao Marko Cerovec, inače tek treći golman Sloge koji je na ovoj utakmici obranio barem šest, sedam zicera, no u završnici je napravio neke pogreške i iz junaka se na neki način pretvorio u tragičara. Prvi ga je u 4. minuti mogao savladati Hanžić koji se nakon duge lopta Kucelja našao sam pred njim, ali je Cerovec čudesno obranio, pri čemu se i lakše ozlijedio, pa je došlo do kraćeg prekida. Minutu kasnije nakon greške gostujuće obrane Kucelj prvo puca u Cerovca, a odbijanac upućuje u vanjski dio mreže. Prvu šansu za goste ima Kosovec u 9. minuti, ali F. Korušić blokira njegov udarac.

U 23. minuti Hanžić prolazi pokraj gostujćeg vratara, ali odlazi previše ukoso i slabo puca u prazna vrata. Gosti su ponovno na sceni u 31. minuti kada Filipec brani prvo udarac Kucljaka, a potom i F. Pošteka. Cerovec se ponovno istaknuo u 41. minuti kada pred njega izlazi I. Korušić čiji je udarac odlično obranio. Posljednju priliku u prvom dijelu imaju gosti, točnije Šagud koji iz dobre pozicije puca preko gola.

Isti je učinak imao i Koprivnjak u prvoj prilici u nastavku koja se dogodila u 47. minuti. Dvije minute kasnije Hanžić odlično pronalazi I. Korušića, ali Cerovec je još jednom "čudesan", baš kao i dvije minute kasnije kad se sam pred njim našao F. Korušić. Redaju se šanse preg gostujućim vratima, pa tako u 52. minuti "zicer" propušta Koprivnjak. U 54. minuti dobro puca F. Korušić, no Cerovec je ponovno na mjestu. Minutu kasnije na suprotnoj strani Filipeca je iz slobodnog udarca dobro protegnuo Kuljak, ali domaći vratar ipak je uspio izbaciti u korner nakon kojeg se u šansi našao Latin koji puca u blok.

Dvije minute kasnije ponovno prijeti Šagud, ali Filipec ponovno brani. I onda u 63. minuti gledalište je eksplodiralo. Loptu je na dvadesetak metara udaljenosti prihvatio Hanžić i odmjerenim prizemnim udarcem savladao gostujućeg vratara za vodstvo od 1:0. Dvije minute kasnije Koprivnjak loše puca iz dobre situacije. Rješenje utakmice stiže u 73. minuti. Cerovec je loše intervenirao na jednu loptu koja dolazi do I. Korušića, a ovaj s lijeve strane upošljava Hanžića koji precizno pogađa za 2:0. Sjajni Hanžić stavio je "točku na i" svojim trećim pogotkom za konačnih 3:0, prekrasnim pogotkom direktno iz kornera, što se zaista rijetko viđa na našim travnjacima.

Poslije utakmice slijedila je velika bakljada i neopisivo slavlje domaćih nogometaša i njihovih navijača okupljenih u skupinu "Gubašanski bijesni huligani", koji nisu bili nimalo bijesni, već poprilično veseli i razdragani. Skandiralo se igračima, a posebnu treneru Petru Iskriću.

-Očekivao sam naslov, ali moram priznati da sam imao određeni strah koji je napokon nestao. Zasluženo smo prvi. Zahvaljujem se svojim igračima, navijačima i Upravi. Krasilo nas je jedinstvo i borbenost. Imamo nekoliko igrača koji bi mogli igrati više lige, ali mi smo sretni što su s nama. Nemam što reći, presretan sam i idem uživati u ovom naslovu - izjavio nam je Petar Iskrić nakon utakmice.

Iz ruku predsjednika NS KZŽ pobjednički pehar primio je kapetan Oliver Vranić, koji ima 41 godinu, a 26 godina je igrač Đalskog. Ovo je bila kruna njegove nogometaške karijere.

-Konačno smo dočekali i taj trenutak, mislim da smo sasvim zasluženo prvaci. Bili smo prvi na kraju jeseni, pa na kraju regularnog dijela. U doigravanju smo imali dva kiksa, ali smo se u pravom trenutku sabrali, ostvarili četiri pobjede u nizu i zasluženo podigli pehar prvaka. Kada sam podignuo pehar u zrak osjetio sam neopisivo olakšanje nakon svih ovih godina. Tek sutra će nam biti jasno što smo napravili - riječi su Olivera Vranića.

Presretan je bio i predsjednik Robert Lončar koji je već 15 godina na čelu kluba iz Gubaševa.

-Ovo je povijesni rezultat kluba. Emocije su snažne. Uvijek smo to negdje, ali nikad nismo bili prvaci. Svi su nam govorili nemate uvjete za višu ligu, šta će vam naslov? No sportski je boriti se i dati sve od sebe. Nažalost Gubaševo nema dosta djece. U drugom razredu naše osnovne škole tri su djevojčice i tri dječaka, što možda i najbolje opisuje situaciju. No bez obzira na sve mi ćemo se sportski boriti i ako nam se ukaže još koja prilika za naslov prvaka znat ćemo ju iskoristiti - izjavio nam je Robert Lončar.

Iako prvak Đalski neće u I. ŽNL KZŽ jer nema omladinski pogon. Put prve ŽNL KZŽ iduće će sezone Zagorec VT koji je na kraju osvojio drugo mjesto, kao i Sloga koja je na kraju bila četvrta. Trećeplasirani Vatrogasac ima isti problem kao i Đalski.

No u ovoj noći svi su problemi zaboravljeni, malo Gubaševo slavit će svoje heroje do jutra. Sasvim zasluženo.

ĐALSKI - SLOGA 3:0 (0:0)

GUBAŠEVO: igralište Đalskog, GLEDATELJA: 200, SUCI: Fotivec, Tuđa i Brezak.

STRIJELAC: 1:0 Hanžić 63', 2:0 Hanžić 74', 3:0 Hanžić 87'.

ĐALSKI: Filipec, Banjšak, Juranić, Marko Špoljar, Vranić, Mario Špoljar, F. Korušić, Koprivnjak, Kucelj, I. Korušić, Hanžić. KLUPA: Strabić, Poslon, Hrastinski, Pavić, Krsnik, Mikuljan, M. Korušić. TRENER: Petar Iskrić

SLOGA KONJŠČINA: Cerovec, Kosovec, Žeželj, Filipec, Sačer, Slukan, M. Poštek, Šagud, Kucljak, Crnjac, Kuljak. KLUPA: Špoljar, Latin, Srečić, V. Poštek. TRENER: Kristijan Mitrečić