FANTASTIČNO: Fenomenalni Zabok izborio majstoricu za polufinale play offa

Treći puta ove sezone dobili Cibonu

U tvrdoj i borbenoj utakmici, pravom košarkaškom „ratu“  pred 1.000 gledatelja Zabok je u uzbudljivoj završnici došao do pobjede nad Cibonim rezultatom 73:70, te na taj način izjednačio u seriji za polufinale i izborio „majstoricu“ u Zagrebu koja će odlučiti tko će u polufinalu na Split. Bio bi to povijesni uspjeh za Zabok, koji nikada nije igrao polufinale. Obje su momčadi dale sve od sebe, od početka je to bila bespoštedna borba za svaku loptu, s jakim obranama.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 32:28. Ni jedna se momčad nije uspjela ozbiljnije odvojiti. Kod Zaboku su u prvom dijelu potegnuli Cinac s 8 koševa i 7 skokova i Savić sa 7 koševa, dok je kod Cibone Aranitović postigao 8, a Radovčić i Majcunić po 7. Na neki se način nazirala izjednačena završnica.

Zabok je nastavak otovrio tricom Neala (35:28), a poslije trice Savića u 24. minuti prvi je i zadnji puta došao do dvoznamenkastog vodstva (42:32). No probudio se Perasović, Cibona je vrlo brzo odgovorila serijom od 7:0 (42:39). Na Perasovića se s nekoliko lijepih akcija nadovezao nadareni Katanović, Cibona se približila na 50:49, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo s prednošću Zaboka od 55:51.

U zadnjoj četvrtini odlično su napadački otvorili Cinac na jednoj i Perasović na drugoj strani. Poslije vodstva Zaboka u 35. minuti od 60:59, Cibona radi seriju od 5:0 i  nepune tri minute prije kraja ima četiri koša viška (60:64). Važnu tricu tada postiže Savić, Neal je precizan s linije slobodnih bacanja i Zabok je minutu i pol prije kraja ponovno u vodstvo (65:64). Dvorana je proključala, konačno je Zabok imao pravu potporu navijača, a odlični su bili i navijači Cibone. Radović nakratko vraća Cibonu u vodstvo (65:66), odamh u idućem napadu uzvraća Savić (67:66).

Samo 17 sekundi prije kraja Savić pogađa jedno slobodno bacanje za 72:68. Mladi Pavković na drugoj strani promašuje dva slobodna bacanja, no Majcunić krade loptu Kosiju i daje za Radovčića koji pet sekundi prije kraja polaže za 72:70. Odgovornost preuzima Neal i pogđa jedno bacanje za konačnih 73:70 i veliko slavlje Zaboka.

S 22 koša, te po 5 skokova i asistencija Zabok je u ovoj utakmcii predvodio Nickolas Neal. Emil Savić upisao je 16 koševa uz 4 skoka, a Dino Cinac 15 koševa i 8 skokova. Cibonu su s po 15 koševa predvodili Radovčić, Aranitović i Majcunić, s time da je Radovčić upisao i 7 skokova, a Aranitović 6.

ZABOK – CIBONA 73:70 (10:11, 22:17, 23:23, 18:19)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 1.000, SUCI: Hadžić, Terlević i Peić.

ZABOK: Sikirić, Neal 22 (5-6), Cinac 15 (5-6), Tomić, Antonić, Savić 16 (1-2), Črnjević 2, Rebić 6 (1-1), Borovčak, Cvitanović 5, Kosi 3 (1-2), Buljević 4 (0-1). TRENER: Ivan Tomas

CIBONA: Radovčić 15 (1-1), Perasović 12 (2-2), Majcunić 15 88-8), Pavković 4 (0-2), Crnogorac, Aranitović 15 (2-3), Ferderber, Krizmanić, Grubić, Katanović 9 (3-3). TRENER: Dino Repeša