Županica na sastanku s udrugama osoba s invaliditetom
Na prigodnom druženju predstavnici udruga zahvalili su Krapinsko-zagorskoj županiji na vrlo dobroj suradnji i pomoći u radu i aktivnostima koje su usmjerene na promicanje prava osoba s invaliditetom i njihovom uključivanju u život zajednice.
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, 3. prosinca, danas su se u Centru za socijalnu skrb Krapina na prigodnom druženju okupili županica Sonja Borovčak, v.d. predstojnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Krapina Mirjana Jurman te predstavnici udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na području Krapinsko-zagorske županije.
Prilikom obraćanja nazočnima županica Borovčak naglasila je: "Krapinsko-zagorska županija, koliko je god moguće, pokazuje dobru volju i želju u rješavanju problema osoba s invaliditetom što pokazuje primjer osnivanja Povjerenstvo za osobe s invaliditetom koje bi trebalo početi s radom u siječnju". Naime cilj Povjerenstva je poticanje i koordiniranje svih aktivnosti na području Krapinsko-zagorske županije, odnosno promicanje prava osoba s invaliditetom, pomaganje savjetodavnim radom Županijskoj skupštini i drugim njenim tijelima u provedbi Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom.
Na prigodnom druženju predstavnici udruga zahvalili su Krapinsko-zagorskoj županiji na vrlo dobroj suradnji i pomoći u radu i aktivnostima koje su usmjerene na promicanje prava osoba s invaliditetom i njihovom uključivanju u život zajednice.
Činjenica je da se posljednjih godina u Županiji ulažu povećani napori svih dionika na tržištu rada u cilju poticanja zapošljavanja i olakšanja pristupa radu osobama s invaliditetom, što uključuju različite mehanizme poput podizanja razine svijesti javnosti i poslodavaca o kompetencijama i radnim mogućnostima osoba s invaliditetom, kao i mehanizme poticajnih mjera zapošljavanja i obrazovanja te razvijanja novih oblika profesionalne rehabilitacije.
Stoga je tom prigodom i Mirjana Jurman prisutne upoznala sa mjerama aktivne politike zapošljavanja s naglaskom na osobe s invaliditetom, što je važno budući da naša županija zauzima prvo mjesto prema udjelu osoba s invaliditetom u ukupnom stanovništvu županije od 15.7% (20.887 osoba s invaliditetom prema Izvješću o osobama s invaliditetom u Republici Hrvatskoj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo).
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
