Zrinka Arl i Goran Škrlec iz KUD-a "Zabok" osvojili prvo mjesto na natjecanju plesnih parova "Drmeš, da!"
U vrlo jakoj konkurenciji, Arl i Škrlec su, izvedbom estetizirane i nadograđene zagorske polke u Škrlecovoj koreografiji, osvojili prvo mjesto i time nastavili niz uspješnih nastupa članova KUD-a "Zabok"...
Gledalište Zagrebačkog kazališta lutaka prošli je petak, 30. svibnja, bilo do posljednjeg mjesta ispunjeno publikom koja je došla bodriti svoje favorite na sedmom po redu natjecanju plesnih parova u izvođenju narodnih plesova "Drmeš, da!".
Ova manifestacija, čiji je idejni začetnik poznati folklorni stručnjak Goran Knežević, iz godine u godine privlači sve više gledatelja, ali i natjecatelja, tako da je na ovogodišnjem izdanju "Drmeša, da!" – nakon izvršene selekcije – nastupilo 13 parova iz cijele Hrvatske i dva para iz inozemstva, koji su publici predstavili narodne plesove Hrvata iz Mađarske te Bosne i Hercegovine.
Budući da među zagorskim folklorašima vlada velik interes za sudjelovanjem na ovoj priredbi, ove su godine na njoj nastupili Maja Šćuric i Matija Sedak iz Mača i tri plesna para iz KUD-a "Zabok" – Mirko Stepančec i Mirna Družinec, prošlogodišnji pobjednici "Drmeša, da!" Lucija Mlakar i Dario Tomek te Zrinka Arl i Goran Škrlec.
U vrlo jakoj konkurenciji, Arl i Škrlec su, izvedbom estetizirane i nadograđene zagorske polke u Škrlecovoj koreografiji, osvojili prvo mjesto i time nastavili niz uspješnih nastupa članova KUD-a "Zabok" na ovoj priredbi.
Podsjetimo se – Mirko Stepančec i Jelena Mišetić su 2012. osvojili drugo mjesto izvedbom korčulanske Manfrine, Lucija Mlakar i Dario Tomek su 2010. osvojili treće mjesto izvevši zagorski ples Ajnzerica, a prošle godine su sa zagorskim swingom osvojili prvo mjesto. Ovogodišnji pobjednici Zrinka Arl i Goran Škrlec 2012. godine su otplesali podravski čardaš i osvojili treće mjesto.
Ovaj uspjeh nije priznanje samo pobjedničkom paru već i njihovom matičnom ansamblu, kojeg stručno i umjetnički vodi poznata folkloristkinja Senka Jurina i u kojem se, osim "klasičnom" folkloru, puno pažnje pridaje i novitetima u scenskoj prezentaciji folklora..
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
U vodi u vrtiću otkrivena opasna bakterija Legionella
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
