[ZRAKOPLOV 'SLETIO' U STRMEC STUBIČKI] 'Moja ideja graniči s ludošću, ali bio sam spreman na sve da kupim avion'
Društvene mreže i slučajne prolaznike koji su se našli u Strmcu Stubičkom iznenadio je prizor aviona 'parkiranog' u dvorištu obiteljske kuće. Odlučili smo saznati kakva priča stoji iza toga pa smo nazvali Roberta Sedlara iz Zaboka koji zaslužan da je avion našao 'parkirno mjesto' u Zagorju.
- Riječ je o avionu Fokker F-100 s 109 putničkih mjesta. Avion su koristile četiri aviokompanije, indonezijska, brazilska, meksička, a već nekoliko godina je bio u zračnoj luci u Osijeku - rekao nam je Sedlar dodavši kako je zaslugom Marka Cvirna iz Tradeaira došao kod njega. - Otkupio sam zrakoplov i sad je smješten na mojem imanju u Strmcu Stubičkom. - Moja ideja graniči s ludošću, ali sam bio spreman na sve da otkupim avion, rastavim ga i sastavim - objasnio je Sedlar dodavši da i ovim putem zahvaljuje Zdenku Grabušiću koji je bio glavni za rastavljanje. - Projekt još traje, završili smo dvije od tri stepenice, a bilo je i razmišljanja da možda odustanem ako u realizaciji projekta ako dođem do nepremostive barijere – priznao je ponosni vlasnik neobičnog vozila.
Najviše nas je zanimalo što će biti s avionom kad se sastavi. - Bit će smješten na imanju u Strmcu Stubičkom, a iznajmljivat će se za različita događanja. Moći će se koristiti za snimanja, djevojačke i momačke večer, a u kokpitu će biti dva simulatora letenja za djecu - rekao nam je. Upita, kaže, već sad ima mnogo, a komentari svih ljudi su više nego pozitivni i puni podrške.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
