Znamo nove cijene goriva – pogledajte kakve su
Iznimno ovaj tjedan nove cijene su od prekosutra
Vlada je održala telefonsku sjednicu na kojoj je donesena odluka o maksimalnim cijenama goriva.
Detalje je premijer Plenković s ministrima objavio na presici, prenosi indeks.hr.
Vlada je smanjila trošarine i maksimalne marže. Nove cijene goriva su 13.50 kuna za benzin, 13.08 za dizel, 9.45 kn za plavi dizel i vrijedit će iznimno od srijede, a ne od sutra. Premijer Andrej Plenković rekao je i da će se odsad cijene benzina mijenjati svaka dva tjedna, a ne svaki tjedan.
"Najavili smo u petak da ćemo danas održati sjednicu kako bismo poduzeli dodatne mjere da bismo smanjili udar na građane. Odlučili smo smanjiti trošarine na dizelska i benzinska goriva.
Trošarine smanjujemo za dodatnih 40 lipa za benzin, a za dizel dodatnih 20 lipa. Na plavi dizel nema trošarine pa tu nemamo prostora za intervenciju. Novom uredbom uvodimo 14-dnevno obračunsko razdoblje tako da će se cijene derivata mijenjati svakih 14 dana. Procijenili smo da je povoljnije za građane da se cijena mijenja svaka dva tjedna.
Ova uredba vrijedi 30 dana, a onda ćemo ponovno razmotriti situaciju.
Idemo dodatno ograničiti najvišu maržu, koja se smanjuje za 10 lipa. Za motorne benzine i dizel s 0.75 lipa maksimalna marža se spušta na 0.65, a za plavi dizel s 0.50 na 0.40.
Bez ovih mjera dizel bi sutra na benzinskim postajama koštao 15.80, dok bi za benzin građani morali izdvojiti 15.78, a za plavi dizel 10.87 kuna po litri.
Nove cijene goriva s vladinom intervencijom su: 13.50 kn benzin, 13.08 dizel, 9.45 plavi dizel.
"Sve se ovo događa zbog brutalne invazije Rusije na Ukrajinu. Sa svim ovim mjerama koje smo donosili u konačnici to je na 50-litarski spremnik benzina oko 114 kuna manje troškova, dizela 136 kuna, plavog dizela 71 kunu manje troškova.
Nove cijene će ovaj put biti iznimno u srijedu, moramo imati pravno jedan dan razmaka do stupanja ove uredbe na snagu.
Na ovaj način smo pomogli građanima u sljedeća dva tjedna, nakon dva tjedna ćemo vidjeti kakva će biti korekcija i nakon mjesec dana ćemo ponovno procijeniti. Vlada će intervenirati dokle god budu ovakve okolnosti koje su vrlo neuobičajene. Koristit ćemo mehanizme koji su nam na raspolaganju", rekao je Plenković, prenosi indeks.hr
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stiže promjena vremena: Božarov otkriva kakvno nas vrijeme čeka ovog vikenda
Teška nesreća u Zagorju: Vozač završio s teškim ozljedama
Pitali smo Zagorce koliko će potrošiti za uskrsni blagdanski stol
VIJEST TJEDNA: U Zagorju rođeno 19 beba, ovo je popis majki koje su ih donijele na svijet
Vodonistalater iz Zagorja pokazao policajcu srednji prst: 'Niš se nem smiril'
[FOTO] Otvorena je 503. 'Kostelska uskrsna pištola': 'Ovoliku dugu tradiciju u Zagorju nema nitko'
Gradonačelnik Šimunić oštro po Mateši i HOO-u: 'Što i zašto skrivate?'
Gozba za Gabrijelu Žalac i zatvorenike! Kaznionice mirišu na pečenje, evo kakav ih jelovnik očekuje za Uskrs!
Prometna nesreća: Autom 'preletio' preko državne ceste i udario u plinski ormarić!
Zašto svi skrivaju plaće? Oglasi bez brojki zapalili mreže: 'Pravi radnici rade iz ljubavi'
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
Proljetna noćna mora: Vlaga i plijesan na svakom koraku!
