Zlatarski dječji fašnik: Nikad veće bogatstvo maski
„Bedaki noriju saki dan, a pametni samo na fašnik“, bio je slogan ovogodišnjega Zlatarskoga dječjeg fašnika. Lijepo i toplo vrijeme u utorak je u zlatarski Park hrvatske mladeži privuklo brojne mališane s roditeljima iz širega područja ovoga dijela Krapinsko-zagorske županije, tako da su i nagrade za najuspjelije dječje pojedinačne maske otišle nagrađenima u Bedekovčinu, Gregurovec, Belec i Poznanovec.
Poziv „Maskiraj se i dojdi na zrak, na fašnički tulum u zlatarski park“ očito je imao dobar odjek! Opće je poznato kako je dobra organizacija jamstvo uspjeha, a Društvo „Naša djeca“, s agilnom predsjednicom Anitom Habazin, i ovaj je put potvrdilo svoju organizacijsku sposobnost. Fašničku priredbu poduprli su Grad Zlatar, Turistička zajednica i Pučko otvoreno učilište dr. Jurja Žerjavića. Bilo je sve „kak se šika“, osim što je program mađioničara Magic Leona na pozornici mogao biti vremenski kraći, s obzirom na dob publike kojoj je bio namijenjen.
Tročlanom žiriju (Ana Kudelić, Zdenka Valjak i Željko Slunjski) nije bilo lako odabrati najuspješnije, jer uistinu fašnička maskirna paleta bila je bogata. Među najmlađim sudionicima nagrađeni su Denis Smrekar, maskiran kao kauboj, iz Bedekovčine, Ivana Hanžek kao belečka crvenkapica, Gabrijel Plukavec iz Gregurovca kostimiran kao šeik i četverogodišnja Tena Vidiček iz Poznanovca, kao medicinska sestra. Obiteljska nagrada pripala je zlatarskoj obitelji Pisačić, prvoškolki Emi i njezinim roditeljima, Snježani i Nevenu. Ništa lakši nije bio ni odabir odraslih za nagradu, a pripala je umirovljenoj učiteljici Boženi Škrlec i Robertu Klariću čijim je habitusom dominiralo licitarsko srce. Pozornost je privukla i skupina „Čarobnjaci“ Centra za odgoj i obrazovanje iz Zajezde, koju je organizator nagradio poklon paketom.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Jurio motokultivatorom pa teško stradao
Sandra Elkasović posjetila mališane iz Dječjeg vrtića Zipkica: 'Mali podsjetnik za sve nas koje su glavne vrline u životu'
Uhićen maloljetnik koji je kod škole prebio vršnjaka, majka pretučenog djeteta: 'Ležao je u lokvi krvi, na tlu mu je drobio lice...'
Preminuo Rudolf “Rudi” Belin – legendarni Dinamov nogometaš i trener
KK ZABOK POZIVA: Podržite naše košarkaše u fantastičnom pobjedničkom nizu
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
