Zlatarske žene obilježile jubilej svoje udruge
Redovnom izvještajnom skupštinom zlatarske žene u subotu su u restoranu Dobro nam došel prijatel u Mariji Bistrici ujedno obilježile i jubilej Udruge žena u Zlataru – 30. obljetnicu djelovanja. Svečanosti je prisustvovala i saborska zastupnica i zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek čestitajući jubilej, a pozvane su bile i dosadašnje predsjednice . Božena Slunjski bila je utemeljiteljica Udruge, u siječnju 1996. godine, i prva predsjednica.
Nakon nje predsjedničku zadaću obnašale su Božena Kos (i sadašnja predsjednica), te Nada
Štahan, Zdenka Kurečić Fijačko i Ana Kudelić za koje je Božena Kos naglasila „kako je svaka ostavila vrijedan trag u razvitku Udruge“. Uručen im je prigodni dar. Posebne zahvale upućene su najdugovječnijoj članici, Mariji Štahan, i Barbari Naumovskoj koja je godinama skrbila o rekreacijskim aktivnostima članica. Njima su, kao i Jasenki Auguštan Pentek, uručene zahvalnice, a tom je prigodom gradonačelnica Auguštan-Pentek pohvalila dugogodišnji doprinos Udruge lokalnoj zajednici.
Govoreći o djelovanju Udruge tijekom minula tri desetljeća, Božena Kos naglasila je kako je Udruga postala „važan i prepoznatljiv dio društvenog života Zlatara, organizirajući brojne humanitarne akcije, izložbe, radionice,
sudjelujući na manifestacijama, a sve sa svrhom jačanja zajedništva i potpore lokalnoj zajednici“. U takvu će ozračju Udruga žena u Zlataru nastaviti djelovanje. Među ostalim, prisutne članice usvojile su i ambiciozan Plan rada za ovu godinu, kojim je predviđeno održavanje raznih radionica, medicinske gimnastike i funkcionalnih treninga, izložbi, predavanja nutricionista, čitateljskog kluba, medicinskog predavanja, posjet kazalištima, edukacijskih izleta …, a 28.ožujka u planu je izlet u Beč. O jubileju pozornosti vrijednom članice Ljiljana Vučković, Ana Vučković Klarić i Lahorka Bobinec ispekle su golemu slavljeničku tortu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju: Vozač poginuo na licu mjesta, cesta zatvorena
Stavite krumpir u ovu tekućinu na 5 minuta prije prženja: bit će hrskaviji nego u restoranu, a unutra mekan poput maslaca
Drama u Zagorju: Policija zaustavila vozača pa ostala u šoku, slijede ozbiljne posljedice
Detalji užasa u Zagorju: U frontalnom sudaru poginuo 55-godišnjak
Župan zabranio minice i duboke dekoltee: Nova pravila odijevanja tresu županiju
Ministar Bačić sutra će obići tri obitelji u Zagorju
Velike promjene za kredite: uvodi se i 'pravo na zaborav'
Dinamovi prvotimci i legende stižu u Zagorje na druženje s navijačima - svi ste pozvani
Spektakl “SIX” stiže na GFUK – Krapina domaćin svjetskog mjuzikla
Zvijezde su odlučile: 1 horoskopski znak ulazi u razdoblje kada mu novac dolazi sa svih strana
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
Pazi žaba – Na cesti niste sami, na cesti smo i mi životinje
Proslavite Dan žena u Zagorju
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
