Zlatarbistričke mažoretkinje iz Rusije nose medalje

Zlatarbistričke mažoretkinje, zajedno s još 6 timova, predstavljale su Savez mažoretkinja i pom-pon timova Hrvatske

Predstavnice Zlatarbistričkih mažoretkinja sudjelovale su na Internacionalnom Grand-Prix natjecanju mažoret sporta i twirlinga održanom u St. Petersburgu 28. i 29.9.2019.

Natjecanje je održano u organizaciji Majorett Sport World Federation, a sudjelovalo je preko 40 timova iz 12 zemalja. Zlatarbistričke mažoretkinje, zajedno s još 6 timova, predstavljale su Savez mažoretkinja i pom-pon timova Hrvatske. Natjecale su se sa ukupno 11 koreografija i ostvarile sjajne uspjehe.

Prvog dana natjecanja kadetkinja Lana Dlesk natjecala se u 3 kategorije te u svima osvojila priznanja. Sa svojim solom twirling osvojila je srebrnu medalju, solom u kategoriji štap 4.mjesto, a u pom-pon kategoriji 5.mjesto. Drugi dan natjecanja seniorke Zlatarbistričkih mažoretkinja osvojile su 3. mjesto i brončanu medalju u mini pom-pon kategoriji te sjajno 4.mjesto u mini mixu. Zadovoljne rezultatima djevojke su ostatak slobodnog vremena provele u razgledavanju prekrasnog St. Petersburga u kojem ostaju tjedan dana.