Zlatar Bistrica-počinje "Zlatarbistričko proljeće"
Sutra, 16.travnja 2005. godine, počinje ovogodišnje Zlatarbistričko proljeće.
Riječ je o jednotjednoj tradicionalnoj
Sutra, 16.travnja 2005. godine, počinje ovogodišnje Zlatarbistričko proljeće.
Riječ je o jednotjednoj tradicionalnoj manifestaciji, koja će posjetiteljima svakoga dana ponuditi određeni kulturno-umjetnički, sportski ili rekreacijski sadržaj.
Prvi događaj ovogodišnjega Zlatarbistričkog proljeća je otvorenje izložbe slika u zlatarbistričkom Domu kulture, 16. travnja s početkom u 18,00 sati. Rođena Zlatarčanka Božena Slunjski, ravnateljica Osnovne škole Zlatar Bistrica, prvi put će se cjelovitije slikarski predstaviti javnosti.
Izložit će 16 suhih pastela iz ciklusa "Primorski vidici", "Tragom prirode" i "Tornjevi zavičaja", u sklopu kojeg će izložiti svoja slikarska viđenja tornjeva zlatarske župne crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije, belečke crkve Svete Marije Snježne, kapele Svetoga Lovre u Lovrečanu, loborske crkve Majke Božje Gorske, zavjetne crkve Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu i krapinskog Franjevačkog samostana s crkvom Svete Katarine.
Na toj izložbi s devet ulja na platnu predstavit će se i Božica Margetić, učiteljica zlatarbistričke osnovne škole. Najčešći motivi njezine slikarske preokupacije su pejzaži.
Sakralni motivi također privlače njezinu pozornost, tako da će među izloženim uljima biti i jedno s motivom župne crkve Svetog Dominika u Donjoj Konjščini.
Obje slikarice članice su likovne sekcije KUD-a "KAJ"iz Zlatar Bistrice, a Božena Slunjski i Likovne udruge "Zlatarska paleta" s čijim je članovima sudjelovala na skupnim izložbama.
Nakon izložbe ,u dvorani Doma kulture Zlatar Bistrica bit će i svečano službeno otvaranje ovogodišnjeg Zlatarbistričkog proljeća, u sklopu kojeg će članovi dramske sekcije KUD-a "Kaj" izvesti scensko prikazanje pučke svadbe.
Zlatarbistričko proljeće završit će u nedjelju, 24. travnja, cjelovečernjim koncertom KUD-a "Kaj", s početkom u 18,00 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Korizma im donosi blagoslov: 3 znaka obogatit će se do Uskrsa
DORH pokrenuo izvide protiv župana Željka Kolara
Drama se nastavlja: Tamburaši koji su s Dabrom pjevali o Paveliću zapravo su policajci
Nebo se otvara u ožujku: Ova 3 znaka imat će toliko novca da će im novčanik biti pretijesan
IZNENAĐENJE: Pogledajte što su napravili autu jednog Zagorca. Poznat je i razlog
Dvije korizmene tribine i predavanje ''Povijest automobilizma u Zagorju''
Nevjerojatno: Na kući pronašao bombu iz Drugog svjetskog rata
Hrvatski MMA borac uhićen zbog obiteljskog nasilja. Poznati detalji
HEP: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
