Završio projekt „Klikom do kulture i umjetnosti za mlade“
Projekt je bio usmjeren na razvijanje socijalnih i kreativnih vještina mladih od 15 do 25 godina
Održana je Završna konferencija projekta „Klikom do kulture i umjetnosti za mlade“, čiji nositelj je bio Udruga Arteco Pavletić iz Malina, a partner na projektu Udruga mladih Feniks iz Oroslavja. Projekt je odobrilo Ministarstvo kulture i medija u okviru poziva „Umjetnost i kultura online“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 447.860,00 kuna, a sufinanciran je 85% iz Europskog socijalnog fonda i 15% iz državnog proračuna Republike Hrvatske. Projekt se provodio 12 mjeseci, a online radionice 10 mjeseci.
Projekt je bio usmjeren na razvijanje socijalnih i kreativnih vještina mladih od 15 do 25 godina kroz sudjelovanje u kulturnim i umjetničkim aktivnostima u cilju prevencije njihove socijalne isključenosti. Osmišljen je kako bi se doprinijelo socijalnom uključivanju mladih te smanjenju utjecaja epidemije i njenih mjera na kreativno i umjetničko stvaralaštvo mladih, stjecanjem novih znanja i osjećaja za inicijativu.
Cilj svih radionica bio je da mladi uz podršku, međusobno komentiranje na forumu te konzumiranjem kulturnih i umjetničkih sadržaja razvijaju svoje vještine, unapređuju znanja iz kulture, imaju socijalnu interakciju te se kroz umjetnost izražavaju. Nadamo da su sudionici kroz ovaj projekt i sudjelovanje na radionicama dobili poticaj za daljnje usavršavanje stečenih vještina te da je kroz projekt prevenirana njihova potencijala socijalna isključenost.
Kroz projekt održano je 89 online radionica – Književnog kluba, online izložbi, likovnog kreativnog izražavanja, Plesne umjetnosti, radionica medičarstva, tradicijskih igračaka, lončarstva. kreativne umjetnosti kroz održivi razvoj te digitalne umjetnosti.
Sve radionice mogu se pogledati u video galeriji web stranice arteco.hr te putem YouTube kanala Udruge Arteco. (https://arteco.hr/videogalerija-klikom-do-kulture-i-umjetnosti-za-mlade/)
Cilj projekta bio je uključiti 175 sudionika ciljane skupine mladih od 15 do 25 godina, dok ukupan broj sudionika koji su bili uključeni u projekt premašuje brojku od 200 sudionika, rekla nam je izvoditeljica i koordinatorica projekta Lidija Kovač te se ovom prilikom zahvaljuje svim sudionicima, voditeljima, stručnim i poslovnim suradnicima projekta Klikom do kulture i umjetnosti za mlade.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Troje djece nestalo na Staru godinu, javila se jedna od nestalih sestara: 'Ne smijem reći gdje sam'
Dinamo ostao bez velikana: "Ispraćaj će biti u srijedu"
Najzdravija je zaprška na svijetu: Umjesto brašna samo dodajte jednu stvar - zgusne i pojača ukus
TEŠKA NESREĆA: Jedna osoba preminula. Cesta zatvorena
PROMETNA NESREĆA: Sudarila se tri auta
Astrolozi najavili: 2026. mijenja ritam! 3 znaka čeka bogatstvo, a 1 ozdravljenje
Meteorolog otkrio do kad će padati snijeg: 'Nakon toga stiže novo upozorenje'
'Tri kralja' u Zagorju organizirala Kuburaško sprepucavanje i krvavicijadu
Užas u susjedstvu: Hrvata Marina traže zbog hladnokrvnog ubojstva - 'Izbo je konduktera i pobjegao'
Potres pogodio dio Hrvatske: '2 udara u par sekundi, drugi nešto jači'
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
