Završeno uređenje ceste Žežlji – Drnetići
U općini Hrašćina do kraja godine planiraju se još brojni radovi
U općini Hrašćina pred završetkom je uređenje odnosno pripremni radovi na izgradnji ceste Žežlji - Drnetići u dužini 800 metara. Ova investicija stoji 370 tisuća kuna, a od Ministarstva regionalnog razvoja Općina Hrašćina dobila je 150 tisuća kuna. Nakon pripremnih radova, slijedi i asfaltiranje ceste. Značaj ove prometnice je velik za mještane općine Hrašćina, jer spaja Gornji i Donji Domovec i ona je alternativna prometnica u slučaju zatvaranja županijske ceste 2171, na kojoj se često pojavljuju klizišta.
Dok vrijeme dozvoli
Završeno je i uređenje ceste Starinci – Trgovišće u dužini 600 metara i ovih dana ona će biti asfaltirana i postavit će se kanalice. – I druge nerazvrstane ceste odnosno putove uređivat ćemo, popravljati i nasipavati šoderom do kraja godine, odnosno sve dok nam to vrijeme dozvoli - ističe načelnik Općine Hrašćina Branko Tukač. Načelnik dodaje da je ovih dana započelo snimanje groblja, za koje se izrađuje katastarska analiza, što općinu stoji 37,5 tisuća kuna, a u tijeku je i nabavka dvaju autobusnih nadstrešnica. – Svake godine nabavit ćemo po dvije nadstrešnice i postaviti ih na autobusnim stajalištima prvenstveno za naše učenike putnike – pojašnjava načelnik, dodajući da će prve dvije nadstrešnice biti postavljene u Kraljevcu.
LED rasvjeta
U Habekovom Jarku postavljena su 44 LED rasvjetna tijela, a prema najava
ma Elektre, dodaje načelnik, kablovi će se postaviti i u zaseoku Kostelci, uz državnu cestu D24, gdje do sada nije bilo uvjeta za postavljanje javne rasvjete. – Petnaestak rasvjetnih tijela postavit će se sigurno, jedino je upitno hoće li to biti do kraja ove ili početkom iduće godine – dodaje na
čelnik Tukač.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Proračun Zagorskih Sela za 2026. iznosi preko 3 milijuna eura, načelnica otkriva planove
Stiže prvi dodatak na mirovinu: 'Sramotno i ponižavajuće za sve umirovljenike'
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
U srijedu u Bedekovčini Dan žalosti zbog tragične smrti žene
Obavijest o evidentiranju nerazvrstane ceste D307-Golubovečka-Košćević
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
