Završen je Projekt «Puti i steze Purana zagorskih brega»
Poljoprivredna zadruga Puran zagorskih brega završila je Projekt «Puti i steze Purana zagorskih brega» koj
Poljoprivredna zadruga Puran zagorskih brega završila je Projekt «Puti i steze Purana zagorskih brega» koji je pokrenut krajem 2007., a cilj tog projekta je približiti zagorskog purana što većem krugu ljudi. Projekt vrijedan 142 tisuće kuna sufinancirala je Krapinsko-zagorska županija(25 posto) i Ministarstvo Poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja(75 posto).
Zamjenik župana Anđelko Ferek Jambrek povodom završetka tog projekta jučer je posjetio imanje zadrugara Borisa Vrhovskog iz općine Đurmanec koje se nalazi na novoj turističkoj stazi «Puti i steze Purana zagorskih brega».
U prvoj fazi Projekta koja je bila gotova 2008. godine izrađena je brošura i DVD o svim zadrugarima koji su u to vrijeme bili članovi zadruge. U drugoj fazi Projekta osmišljena je turistička staza koja će turistima omogućiti razgledavanje gospodarstava na kojima se uzgaja zagorski puran čime se neupitno povećava turistička ponuda sela koja se može i povezati u raznoliku turističku ponudu na ovim prostorima. Informativne ploče koje su postavljene na prometnicama diljem Krapinsko-zagorske županije trebale bi turiste namjernike usmjeravati na takva gospodarstva.
Kako bi se ljudi informirali o tome da postoje takve informativne ploče i mjesta gdje se može uživo doći vidjeti gdje se pase zagorski puran, tiskane su brošure o «Putima i stezama». Brošure će se dijeliti na mjestima gdje se prodaje i nudi zagorski puran, dakle u nekim trgovačkim centrima i restoranima u Zagorju, Zagrebu i okolici, te u turističkim zajednicama.
Također je internetska stranica zadruge Puran zagorskih brega redizajnirana te osuvremenjena. Na njoj je napravljena i interaktivna karta koja zainteresiranim posjetiocima olakšava put do pojedinog zadrugara pokazujući mu kartu puta.
- To je Projekt kojemu je cilj privući turiste do samih seoskih gospodarstava uzgajivača zagorskih purana. Vjerujemo da će taj Projekt još doprinijeti i većoj općoj popularizaciji zagorskog purana te pospješiti razvoj održivog turizma na selu – rekao je Ivan Malogorski, upravitelj zadruge i voditelj ovog projekta.
Dodaje da je zasad uključeno je 6 zadrugara, a tim projektom će se povećati turistička i ugostiteljska ponuda na selu, odnosno konzumacija domaćih specijaliteta, poglavito zagorske purice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
