Zaslužena pobjeda Splita i plasman na final-eight kupa Krešimira Ćosića

Prvo ime utakmice nedvojbeno je bio Darko Bajo koji je upisao 29 koševa uz 5 skokova

Košarkaši Splita prvi su izborili final-eight kupa Krešimira Ćosića. Oni su u utakmici 3. kruga ovog natjecanja u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku uvjerljivo slavili s 26 koševa viška (74:100).

Gosti su bolje otvorili utakmicu, osobito s vanjskih pozicija gdje je opasan bio Gabrić. Nakon nepune četiri minute Zabok je već primio 16 koševa, a gosti su imali dvoznamenkasto vodstvo (6:16). Nakon početnog šoka Zabok se polako sabrali, razigrao se Smajlagić, pa je nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 19:21.

Nakon trice Smajlagića u 12. minuti stvari su se nakratko vratile na početak (24:24). Tada u seriju koševa ulazi nezaustavljivi Bajo, pa Splićani ponajviše zahvaljujući njemu u 18. minuti ponovno imaju +10 (29:39). Redove Zaboka nakratko su pokrenuli Lončar i tricom Smajlagić (34:39), no nakon zakucavanja Baje i njegovog pogođenog slobodnog bacanja gosti odlaze na veliki odmor s osam koševa viška (34:42). Do poluvremena je splitski centar ubacio već 19 koševa, a dobro ga je pratio Gabrić koji je postigao 11 koševa, kod Zaboka Smajlagić je ubacio 10, a Lončar 9 koševa.

Bajo je nastavio odličnom igrom i uvodnim minutama nastavka, probudio se i Kedžo, pa gosti u 23. minuti već imaju +15 (43:58). Zabok bude Tomas i Smajlagić, u 27. minuti spuštaju se na -10 (50:60), imaju nekoliko napada da se spuste još niže, no u završnici treće četvrtine nemaju rješešnja u napadu, pa Split u zadnjih deset minuta prenaša 13 koševa razlike (53:66).

Za nepunih 40 sekundi zadnje četvrtine  trice pogađaju Bajo i Kovačević, Split odlazi na +19 (53:72), Tomas zove minutu odmora, ali tu je priči zapravo bio kraj. Bilo je pitanje samo s koliko će razlike u koristi gostiju utakmica završiti. Na kraju Zabok 74 - Split 100.

Kod Zaboka najefikasniji je bio centar Markus Lončar koji je zabio 20 koševa (trice 4/6), dok se Sven Smajlagić zaustavio na 16 koševa, 5 skokova i 4 asistencije, a Luka Tomas na 15 koševa i 5 skokova. Prvo ime utakmice nedvojbeno je bio Darko Bajo koji je upisao 29 koševa uz 5 skokova. Odličan je bio i Maj Kovačević s 19 koševa (trice 5/7), kao i Tomislav Gabrić koje uz 16 koševa 4 puta usješno skočio i 6 puta asistirao.

Splićani su imali sjajnu tricu, od 23 pokušaja, 14 puta su bili uspješni i zasluženo putuju na final-eight kupa Krešimira Ćosića.