Započela je rekonstrukcija nerazvrstane ceste Lončarov Put – Donji Škrnik
Navedeni projekt najveći je infrastrukturni projekt financiran iz podmjere 7.2.2. Ruralnog razvoja RH u Krapinsko-zagorskoj županiji te jedan od najvećih u Hrvatskoj
Početkom studenog započeti su radovi na rekonstrukciji najvećeg infrastrukturnog projekta investitora Općine Kumrovec od osnutka Općine, rekonstrukcija i proširenje 3.8 kilometara duge dionice nerazvrstane ceste Lončarov Put – Donji Škrnik koja prolazi kroz naselja Kumrovec i Donji Škrnik.
Navedeni projekt najveći je infrastrukturni projekt financiran iz podmjere 7.2.2. Ruralnog razvoja RH u Krapinsko-zagorskoj županiji te jedan od najvećih u Hrvatskoj.
Početkom godine nakon uspješne prijave na javni poziv Općina Kumrovec je od strane APPRRR-a zaprimila odluku o prihvatljivosti ulaganja za ovaj projekt čime su započele predradnje na projektu. Tijekom 2018. godine Jedinstveni upravi odjel Općine Kumrovec proveo je postupak javne nabave za izvođača radova i za uslugu stručnog nadzora građenja.
U dugotrajnom postupku javne nabave kao najpovoljniji ponuditelj izvođenja radova sa najboljim omjerom cijene i kvalitete odabrana je tvrtka Jedinstvo Krapina d.o.o., a u postupku nabave za uslugu stručnog nadzora odabrana je tvrtka Hršak&Hršak d.o.o. Ovih dana nakon dostave sve potrebne dokumentacije APPRRR-u, zaprimili smo finalno zeleno svijetlo za provođenje investicije. APPRRR je detaljno pregledao svu dokumentaciju iz postupaka javne nabave te je utvrđeno da su svi postupci do sada provedeni bez greške u skladu sa Zakonom o javnoj nabavi te je Općini Kumrovec izdana Odluka o dodjeli sredstava u kojoj je utvrđen ukupan iznos potpore od 6.727.722,33 kune (85% Proračun EU, 15% Proračun RH).
Radovi na rekonstrukciji ceste su u punom jeku te je do sada 250 metara ceste prošireno i nasipano temeljnim kamenim materijalom. Rok za izvođenje radova na 3.8 kilometara dugoj cesti je 12 mjeseci te će se po dosada ostvarenim radovima taj rok zasigurno ispoštovati. Zahvaljujemo stanovnicima Općine Kumrovec na razumijevanju pri rekonstrukciji ceste te ovim putem još jednom obavještavamo stanovnike da će tijekom većine 2019. prometovanje navedenom cestom biti otežano. Iako zasada nije planirano zatvarati za promet u potpunosti cestu preporučamo korištenje obilaznih pravaca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Muškarac vratio ženi dug u lažnim eurima, a ona ih trošila u dućanima
Proračun Zagorskih Sela za 2026. iznosi preko 3 milijuna eura, načelnica otkriva planove
Stiže prvi dodatak na mirovinu: 'Sramotno i ponižavajuće za sve umirovljenike'
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
